Спеціальні потреби

У США померла Саллі Райд - перша американська жінка-астронавт


Астронавтка Саллі Райд, яка стала першою американкою у космосі, померла у понеділок на 62 році життя у своєму будинку в містечку Ла-Хойя у штаті Каліфорнія. Останні півтора року вона боролася з раком підшлункової залози.

Райд народилася в Каліфорнії в 1951 році і закінчила Стенфордський університет, одержавши докторський ступень з фізики. До програми Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) вона приєдналася в 1978 році, відгукнувшись на рекламне оголошення в університетській газеті. NASA тоді вперше почало приймати заявки на участь в програмі від жінок.

Райд - не тільки перша американка, що побувала в космосі, але і наймолодший американський астронавт. У червні 1983 року, коли їй було 32 роки, вона вирушили в космос у складі екіпажу космічного корабля Challenger. У наступному році вона знову побувала в космосі. У 1986 році, коли Райд готувалася до третього польоту на шатлі Challenger, сталася катастрофа. Під час трагічного запуску Challenger вибухнув в повітрі, всі сім членів екіпажу загинули.

Згодом, Райд була призначена в президентські комісії з розслідування обставин вибуху корабля Challenger і, відтак, катастрофи шатла Columbia у 2003 році.

Після того, як вона закінчила роботу у NASA у 1989 році, Саллі Райд стала професором в Каліфорнійському університеті.

Президент Барак Обама висловив співчуття з приводу смерті Райд, називаючи її «національним героєм, яка надихнула покоління молодих дівчат на прагнення дотягнутися до зірок».
XS
SM
MD
LG