Спеціальні потреби

Приголомшливе селфі, вражаюче відео на GoPro може коштувати життя - дослідники


За останні чотири роки більше 200 людей у світі померло, намагаючись зробити селфі. Про це повідомляє видання «1843».

Крім смартфонів, камери GoPro також заохочують людей до небезпечних селфі

З цих понад 200 випадків дві третини пов’язані з висотами, водою чи комбінацією двох. Більше половини смертей трапилися в Індії, йдеться в матеріалі.

У жовтні 2018 року канадський репер забився на смерть, знімаючи себе на крилі легкого літака. Того самого місяця пара загинула, впавши з обриву в національному парку «Йосеміті», розповідає видання.

Джоан Орландо, дослідниця в галузі технологій і навчання в Університеті Західного Сіднея, звинувачує механізми соціальних медіа, як винагороджують постійне схвалення від інших. Алгоритми в соціальних медіа спонукають людей робити ризиковані селфі, проштовхуючи такі фотографії у новинні стрічки більшої кількості людей і забезпечуючи їм більшу популярність, що якраз і мотивує людей.

Крім смартфонів, камери GoPro також заохочують людей до небезпечних селфі. Такі камери можна зачіпати на голову і знімати захопливі відео, беручи участь в екстремальних видах спорту. Бігуни і велосипедисти використовують ігрові додатки для фітнесу, на зразок Strava, щоб змагатися одне з одним та отримувати «значки» як нагороду за досягнення. Це може підштовхувати особу обирати небезпечніший маршрут вниз із гірського схилу, наприклад, щоб потрапити в число лідерів на онлайн-табло, пише видання.

«Ми дуже піддаємося маніпуляціям нагородою, навіть якщо це ставить нас у небезпеку», – розповів Адам Джонсон, дослідника поведінки в Університеті Беза (University of Bath). Вчений є співавтором наукової праці, яка показує, що велосипедисти, які використовують Strava, їздять на великих швидкостях, і ті, що їздять найшвидше, найчастіше платять за додаток.

Деякі платформи намагаються вирішити проблему, обмежуючи для неповнолітніх доступ до контенту, який може викликати в них бажання повторити небезпечні трюки, проте існують сайти, які якраз і зберігають такі фотографії та відео у вільному доступі, зазначається в матеріалі.

Дивіться також: Неординарні знімки з повітря робить українська фотографка-мандрівниця

Неординарні знімки з повітря робить українська фотографка-мандрівниця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG