Спеціальні потреби

Новим генсеком НАТО стане Марк Рютте - ЗМІ


Марк Рютте, який наразі обіймає посаду прем'єр-міністри Нідерландів, заступить на посаду генсека НАТО 2 жовтня
Марк Рютте, який наразі обіймає посаду прем'єр-міністри Нідерландів, заступить на посаду генсека НАТО 2 жовтня

Всі 32 країни НАТО погодились підтримати Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО. Рютте, який зараз обіймає посаду прем'єр-міністра Нідерландів, замінить в новій ролі Єнса Столтенберга, який очолював альянс з 2014 року, повідомляють західні медіа.

На посаду також претендував прем'єр-міністр Румунії Клаус Йоганніс, але його уряд в четвер видав офіційну заяву в якій підтримав Рютте. Серед можливих кандидатів називали і прем'єр-міністерку Естонії Каю Каллас, яка згодом відкликала свою кандидатуру.

Термін генсекретаря на посаді складає чотири роки, однак термін перебування Столтенберга продовжували декілька разів - в 2017, 2019, а також в 2022 роках. Серед причин такого продовження була і російська війна проти України.

Рютте заступить на посаду 2 жовтня, але домовленість щодо його кандидатури є важливою перед самітом НАТО у Вашингтоні, що відбудеться 9-11 липня.

На саміті очікуються " практичні результати щодо України", заявив Столтенбергу під час візиту до Вашингтона 18 червня.

"Ми всі погодили план НАТО щодо тренувань і допомоги Україні у безпековій галузі. Ми бачили нові оголошення, і я ще очікую нових оголошень щодо більшої військової підтримки України", - сказав Столтенберг.

Він також висловив упевненість, що під час саміту також "буде йтися про те, що Україна стане членом Альянсу".

"Точні формулювання - про що ми домовимося - зараз обговорюються між союзниками, але я впевнений, що до саміту ми досягнемо гарної домовленості щодо рішення", - додав Столтенберг.

На спільній пресконференції з Столтенбергом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив: "У майбутньому ми хочемо забезпечити успіх України, те, що вона міцно тримається у військовому, економічному, демократичному планах. І це саме те, що ми даємо змогу Україні робити... Тож рішення, які будуть ухвалені на саміті, сприятимуть цим зусиллям".

Він додав, що більше про конкретні кроки щодо подальшої підтримки України "буде сказано через кілька тижнів" під час саміту НАТО у Вашингтоні.

"У нас є дуже амбітні зобов’язання, які ми беремо на себе як Альянс. Ми демонструємо нашу незмінну підтримку України та створюємо міцний міст до членства України в Альянсі. Ми створюємо командування НАТО у Вісбадені, координуємо тренування, безпекову допомогу, обладнання, його транспортування, ремонт, технічне обслуговування", - зазначив Блінкен.

Він наголосив, що наразі НАТО зміцнює "колективне стримування та оборону" і впроваджує "найнадійніші плани щодо оборони та стримування з моменту закінчення Холодної війни", які відповідають довгостроковому виклику, створеному Росією.

"Ми розвиваємо наші оборонні промислові бази, щоб переконатися, що всі наші країни можуть ефективно виробляти те, що потрібно для нашої оборони. І що особливо важливо... ми посилюємо розподіл нашого навантаження, аби переконатися, що кожен союзник несе на собі тягар нашого колективного захисту", - наголосив державний секретар США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG