Спеціальні потреби

Злочини Росії у Криму й на сході України має розглянути Міжнародний кримінальний суд – Клімкін


Глава МЗС України Павло Клімкін
Глава МЗС України Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Росія вчинила у Криму й на сході України злочини проти людяності і воєнні злочини, і їх має розглянути Міжнародний кримінальний суд.

Перебуваючи в Гаазі в Нідерландах, де працює цей суд і низка інших міжнародних судових установ, Клімкін пояснив агентству «Ройтерз», що предметом такого розгляду має стати все, що перебуває під мандатом Міжнародного кримінального суду, зокрема, злочини проти людяності.

При цьому він нагадав про обстріли українських міст, такі, як у Маріуполі 24 січня, коли там загинули понад 30 людей; українська сторона вважає, що обстріли Маріуполя здійснили або російські військові, або сепаратисти, які діяли під командуванням росіян.

«Коли тривають бойові дії, це одна ситуація; коли ж умисно – наголошу, саме умисно – обстрілюють міста, вбиваючи цивільних, це цілком інша ситуація, і ми маємо співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом над цими справами», – сказав Клімкін.

При цьому український міністр наголосив, що звернення до Міжнародного кримінального суду не виключає й можливості для України звернутися й до іншої установи, Міжнародного суду. «Я вважаю, що, розглядаючи справи окремо, вони доповнять одне одного, йдучи різними юридичними шляхами», – сказав Павло Клімкін.

Україна, яка наразі ще не ратифікувала Римського статуту Міжнародного кримінального суду, вдалася до іншого кроку визнати його юрисдикцію – подала до цього суду заяву Верховної Ради «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», ухвалену 4 лютого. Визнання стосується таких злочинів, скоєних після 20 лютого минулого, 2014 року.

У юрисдикції Міжнародного суду, головного судового органу ООН, перебувають усі держави-члени ООН. Але для розгляду міждержавних суперечок необхідна згода звернутися до цього суду всіх держав-учасниць суперечки.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG