Спеціальні потреби

Голова військової розвідки США відзначив «значний прогрес» російської армії


Росія досягла «значного прогресу» в модернізації своїх ядерних і звичайних сил, заявив Конгресу один з керівників американської розвідки.

За його словами, Москва удосконалила підготовку персоналу, підвищила готовність до проведення спільних операцій, оновила військову доктрину, включивши в неї нові методи ведення війни, а також посилила потенціал для нанесення далеких високоточних ударів.

Директор Розвідувального управління Міністерства оборони США генерал-лейтенант Вінсент Стюарт у вівторок заявив комітету Палати представників з питань збройних сил, що, незважаючи на економічні складнощі, Москва має намір провести повну модернізацію ядерних і звичайних збройних сил.

«Ми очікуємо, що високий рівень російської військової активності збережеться і в 2015 році», – сказав він.

На думку Стюарта, російські пріоритети в розвитку стратегічних ядерних сил включають модернізацію мобільних наземних комплексів з міжконтинентальними балістичними ракетами і оновлення командних пунктів стратегічних сил.

«Наступного року Росія розгорне нові мобільні ракетні комплекси SS-27 Mod-2 (РС-24 «Ярс») з відокремлюваними головками з блоками індивідуального наведення, – заявив голова розвідки Пентагону. – Крім того, вона продовжить розробку балістичних ракет РС-26, підводного човна «Юрій Довгорукий» і спроектованих для нього балістичних ракет «Булава», а також нового покоління крилатих ракет повітряного і наземного базування».

Незважаючи на мінські переговори про припинення вогню та інші дипломатичні ініціативи, Стюарт не бачить перспектив припинення конфлікту в Східній Україні найближчим часом.

«Все вказує на те, що Москва буде і далі поєднувати військовий і невійськовий тиск на Київ у цьому році, у тому числі використовувати пропаганду та інформаційні операції, операції в кіберпросторі, таємних агентів, військовослужбовців регулярної армії, що представляються «добровольцями», найманців, параінституціональні організації та загрозу військового втручання», – заявив генерал.

«Ці дії узгоджуються з новою військовою доктриною і стратегією Росії, що буде і далі посилювати занепокоєння в державах на російській периферії», – сказав голова розвідувального управління Пентагону.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG