Спеціальні потреби

Проблеми між Україною та Росією можуть вирішити лише президенти – експерти


Москва – Прем'єр-міністр України Микола Азаров у понеділок прибуде до Москви з робочим візитом і обговорить зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим економічні питання. Цей візит викликає особливий інтерес в світлі останніх заяв Володимира Путіна, пов'язаних з угодами України і Євросоюзу.

Про візит до Москви українського прем'єра Миколи Азарова повідомила прес-секретар керівника російського уряду Наталія Тімакова. За її словами, в ході переговорів у російській столиці будуть обговорюватися поточні питання економічних відносин між Росією і Україною. Минулого четверга президент Володимир Путін заявив, що на цьому тижні пройдуть консультації на міжурядовому рівні з аналізу ризиків можливого підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Втихомирити Онищенка?

На думку російського економіста, наукового керівника Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» Євгена Ясіна, невдоволення керівництва Росії рухом України у бік Євросоюзу цілком зрозуміле. Проте серйозних змін у цьому питанні від візиту Азарова до Москви чекати не варто.

Якби були надії досягти якоїсь угоди, то прилетів би Янукович. А якщо летить Азаров, то це вже сигнал, що великих надій Україна не плекає
Євген Ясін
«Якби були надії досягти якоїсь угоди, то прилетів би Янукович. А якщо летить Азаров, то це вже сигнал, що великих надій Україна не плекає. І я б на її місці ставився б так до цих переговорів. Угода з Євросоюзом через деякий час набуває чинності, Україна твердо має намір її проводити. Росія впевнена, що їй це не вигідно, сама вона таку можливість втратила. Звідси ланцюжок наслідків, які, мабуть, вже стали неминучими. А те, чому може запобігти Азаров – черговій витівці Онищенка, не більше того», – наголошує Ясін.

Напрямок – Євросоюз

З Євгеном Ясіним згоден і політолог Станіслав Белковський. Він упевнений, що серйозні питання взаємовідносин України і Росії вирішуються сьогодні лише на рівні глав держав.

Микола Азаров має репутацію людини, яка підтримує інтеграцію з Росією. Але Азаров нічого не вирішує. Якби питання стояло так, що треба щось вирішити, то їхав би Віктор Янукович, а не Азаров
Станіслав Белковський
«Я вважаю, що рух України у напрямку Євросоюзу є невідворотнім. І це зрозуміло вже і для Москви і для Києва. І саме те, що Микола Азаров їде до Москви, свідчить про те, що жодного серйозного обговорення питань про зміну вектору розвитку України та руху в напрямку Євросоюзу чи Митного союзу з Росією не буде. Тому що Микола Азаров має репутацію людини, яка підтримує інтеграцію з Росією. Але Азаров нічого не вирішує. Якби питання стояло так, що треба щось вирішити, то їхав би Віктор Янукович, а не Азаров», – говорить Белковський.

Останнім часом Росія обмежила український імпорт, що, на думку багатьох аналітиків, фактично є тиском на Київ з метою примусити його інтегруватися у Митний союз. Однак, більшість експертів упевнені, що рух України у бік Євросоюзу неминучий і нинішній приїзд прем'єр-міністра Азарова, навряд чи здатний внести в цей процес кардинальні зміни.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG