Спеціальні потреби

Нова космічна станція коштує 100 мільярдів доларів


Співробітники НАСА біля зовнішньої ємкості з пальним шатлу Діскавері
Співробітники НАСА біля зовнішньої ємкості з пальним шатлу Діскавері

Міжнародна Космічна Станція, будівництво якої обійшлося у 100 мільярдів доларів, буде повністю завершена уже у цьому році. В цей же час, Американське аерокосмічне агентство НАСА припинить свою програму запуску шатлів у космос.

За оцінками фахівців, термін придатності діючого шатлу вигасає. Тож тепер американські астронавти змушені будуть покладатися на російський космічний корабель, який буде доставляти їх у космос.

Коли Радянський Союз у 1961-му році відправив у космос першу людину, політ Юрія Гагаріна був названий головною перемогою в Холодній війні.

У квітні Росія відзначатиме півстоліття з тієї знаменної події і готується до небаченої досі співпраці з ворогом у тодішній Холодній війні – Сполученими Штатами. Національне управління з аеронавтики та дослідження космосу США - НАСА – припиняє програму польотів у космос своїх шатлів. І поки США будують новий корабель, Америка змушена буде платити Росії за доставку своїх астронавтів у космос на борту російського космічного корабля Союз. І роблять вони це, незважаючи на те, що вважають шатли технічно досконалішими за космічний корабель Союз.

Роберт Навіас з Управління програмами і польотами НАСА каже, що
шатл можна порівняти з високотехнологічною вантажівкою, яка на своєму борту несе на орбіту більше 20 тон різноманітного обладнання, а от Союз, це як спортивна машина, в якій троє членів екіпажу затиснуті в маленькій секції модуля.

Ціла серія інцидентів, пов’язаних з кораблем Союз, викликає певні побоювання. Зокрема проблеми, які виникла при посадці у квітні 2008-го року, призвели до небезпечно крутої траєкторії повернення на Землю. Втім, космонавт Сергій Крікальов запевняє, що не ватро переживати з приводу застарілих технологій корабля Союз.

За словами Крікальова, Союзи побудовані так, що можна заміняти деякі частини корабля. Тож нинішній «Союз» буде іншим, адже ми змінили комп’ютерну систему, тож це все гарантує певну надійність.

США платитимуть Росії більше 50 мільйонів доларів за кожного космонавта, який летітиме на Космічну Станцію. Наразі уже зарезервовано шість місць на польоти у 2013-му та 14-му роках. У тої час, коли такі держави як Китай та Індія вступають в нову еру боротьби за домінування у космосі, Сполучені Штати і Росія вирішили відкласти конкуренцію на користь співпраці в дослідженні космосу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG