Спеціальні потреби

Росія експлуатувала усі соціальні медіа для сприяння Трампу, стверджує звіт для Сенату США


Зразки інтернетної виборчої реклами, пов’язуваної з Росією, видрукувані Комітетом комітету з питань розвідки Конгресу США 1 листопада 2017 р.
Зразки інтернетної виборчої реклами, пов’язуваної з Росією, видрукувані Комітетом комітету з питань розвідки Конгресу США 1 листопада 2017 р.

Газета Washington Post повідомила, що у спеціальному звіті для Сенату США автори доводять використання Росією практично усіх великих інтернетних соціальних медіа, щоб допомогти Дональду Трампу змаганні за посаду президента.

Команди агентів... зосереджувалися на групах американських виборців з урахуванням географії, політичних інтересів, раси, релігії та інших чинників.

У звіті сказано, що росіяни, які працювали на зареєстроване у Санкт-Петербурзі “Агентство інтернет-досліджень” (АІД), почали випробовувати соціальні медіа для впливу на місцеві вибори 2009 року, а потім розширили діяльність на вибори у США 2013 року, застосовуючи Twitter.

Поступово вони додали до своєї діяльності інші популярні соціальні сайти: YouTube, Facebook, and Instagram.

Щодо російського “Агентства інтернет-досліджень” у Сполучених Штатах вже висунули кримінальні обвинувачення, пов’язані із втручанням в американські президентські вибори 2016 року.

Під час виборчої кампанії 2016 року, йдеться у звіті, росіяни намагалися активізувати консервативних виборців на підтримку Трампа, наголошуючи на таких питаннях як права на володіння зброєю та проблеми імміграції.

Тим часом, орієнтуючись на чорношкірих американських виборців, російські агенти поширювали дописи та іншу інформацію, намагаючись заплутати їх стосовно процедур виборчого процесу, зокрема дезінформуючи їх щодо способів голосування.

Були також операції, спрямовані на групи ліберально орієнтованих американців, жінок, мусульман, громадян латиноамериканського походження, ветеранів збройних сил, які певною інформацією активізували політичну активність певних груп, а інших відохочували від участі у виборах.

“Чітко видно, що уся інформація була спрямована на те, щоб бути корисною Республіканській партії і конкретно Дональду Трампу”, - пише Washington Post, посилаючись на звіт.

Газета каже, що звіт критикує технологічні велетні за затримки у передачі даних розслідувачам, а також, стверджує, що після розкриття російської дезінформаційної кампанії дії у відповідь були “запізнілими і нескоординованими”.

Звіт також застерігає, що зараз соціальні медіа перетворюються з, як сказано, “інструментів поширення колективного невдоволення і координації громадянського активізму”, зокрема на Близькому Сході, у загрозу демократії з боку “хитрих політичних консультантів” та “політиків як в демократичних країнах так і в диктатурах”.

Washington Post повідомляє, що Facebook and Google не відреагували на звіт.

А Twitter заявив, що компанія “з 2016 року домоглася значного поступу у зміцненні свого цифрового захисту”.

Спеціальна прокуратура на чолі з Робертом Мюллером з'ясовує, чи вступали представники виборчої кампанії Трампа у змову з Росією у намаганнях вплинути на вибори 2016 року, і чи намагався сам президент чинити перешкоди правосуддю, виступаючи проти розслідування.

Трамп заперечує існування будь-яких дій, які могли б трактуватися як змова і називає розслідування Мюллера “полюванням на відьом”.

До вашої уваги: Інтерв’ю з командувачем ВМС України після його зустрічей у Пентагоні та Конгресі США

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG