Спеціальні потреби

Україна і Росія заявили про припинення авіасполучень


Повітряне сполучення між Росією та Україною буде припинено в неділю, після того як країни обмінялися санкціями щодо пасажирських авіаперевізників у зв’язку з підтримкою Москвою сепаратистів на сході України.

Минулого місяця Київ заявив про введення заборони на прямі рейси «Аерофлоту» та інших російських авіакомпаній, починаючи з 25 жовтня, щоб таким чином покарати їх за те, що вони літають до Криму.

Крім того, літакам, що перевозять військову техніку і військовослужбовців, заборонено пролітати над територією України.

Кремль назвав цей крок «черговим актом безумства» і моментально відреагував, закривши повітряний простір Росії для українських авіаперевізників, також починаючи з неділі, хоча обидві сторони висловили готовність обговорити скасування заборон.

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський заявив у п’ятницю, що в Брюсселі почалися консультації з російськими офіційними особами, які тривали в суботу.

За оцінками Пивоварського, у першій половині 2015 загальне число авіапасажирів, перевезених авіаперевізниками двох країн, склало 657 000 людей, з яких дві третини припадає на російські авіакомпанії.

Україна звинувачує Росію в постачанні сепаратистів на сході країни зброєю і живою силою. Конфлікт, жертвами якого стали майже 8 000 людей, триває з квітня 2014 року. Росія заперечує свою причетність.

Дивіться також: Гостинність із боку німців до мігрантів зникає

Гостинність із боку німців до мігрантів зникає. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

|| 00:00:07/00:03:07

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG