Спеціальні потреби

ЄС пов’язує санкції щодо Росії з повним виконанням Мінських угод


Лідери ЄС дійшли згоди, що економічні санкції проти Росії залишаться в силі до повної реалізації мирних угод щодо України. Фактично, це означає, що при необхідності вони можуть бути продовжені до кінця року.

Компромісне рішення, досягнуте на саміті ЄС у Брюсселі, зберігає єдність Євросоюзу в питанні про санкції проти Москви у зв'язку з її роллю в українському конфлікті.

Деякі країни ЄС з великим небажанням підтримують санкції, що призвело до посилення напруженості всередині блоку.

Країни ЄС розходяться в поглядах щодо питання про те, чи слід зараз прийняти рішення про продовження санкцій, термін яких закінчується в липні, або почекати кілька місяців, щоб подивитися, чи буде дотримуватися режим припинення вогню в Україні.

Лідери ЄС підтримали компромісний варіант, запропонований головою Європейської Ради Дональдом Туском, канцлером Німеччини Анґелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом. Меркель і Олланд є розробниками мирного плану по Україні, узгодженого в Мінську в лютому.

Лідери ЄС «вирішили, що тривалість економічних санкцій буде чітко пов’язана з реалізацією Мінських угод в повному обсязі, враховуючи, що це має відбутися до кінця 2015 року», - заявив Туск на прес-конференції.

Лідери ЄС також «готові у разі необхідності вдатися до додаткових заходів», - сказав він, явно маючи на увазі нові санкції.

Формальне юридичне рішення про продовження санкцій проти російського фінансового, оборонного та енергетичного секторів, які закінчуються в липні, буде прийнято лише на черговому саміті ЄС у червні.

Але пов’язаність з мирною угодою щодо України, фактично, подовжує економічні санкції до кінця року, оскільки саме до цього терміну, згідно з Мінськими угодами, Київ повинен відновити повний контроль над своїм кордоном.

При цьому дипломати ЄС відзначили, що прийняте рішення стосується лише до економічних санкцій. Що стосується візових обмежень і заморожування активів низки російських і українських громадян і організацій, то ці заходи можуть бути скасовані ще до кінця року, якщо ситуація на сході України покращиться.

Дивіться також: Яресько у США: Позики МВФ - це добре, але Україні потрібні інвестиції

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG