Спеціальні потреби

Система ПРО не має тих можливостей, якими лякають росіян – посол США у Росії Макфол


США бачать одним із своїх завдань у Росії встановлення прямого спілкування з людьми. Це допоможу уникати викривлень інформації.

Америка готується докласти значних зусиль, щоб допомогти російській владі зрозуміти, на що насправді здатна і не здатна система ПРО в Європі. Про це посол США в Росії заявив в ексклюзивному інтерв’ю Голосу Америки.

За словами Майкла Макфола, якого в ході президентських виборів у Росії неодноразово звинувачували у підтримці антипутінської опозиції, плани США щодо ПРО насправді не загрожують національним інтересам Росії.

«Найбільш гарячі дискусії тут, у Москві, викликає американська ракета SM-3 Block-2B, яка насправді існує лише на папері», – навів приклад непорозумінь між США та Москвою Макфол.

Майкл Макфол також заявив, що США робитимуть більший наголос на використанні соціальних мереж для безпосереднього донесення своїх позицій до росіян.

«Протягом десятків років Держдеп практикує те, що називається публічною дипломатією. У нас є співробітники, які цим займаються через традиційні ЗМІ, однак, у ХХІ-му сторіччі ми повинні використовувати і нові платформи такі як Facebook та Twitter, тому що саме там люди отримують новини та спілкуються», – сказав Макфол.

Майкл Макфол також підкреслив, що незважаючи на публічну антиамериканську риторику російської влади, російські офіційні особи неодноразово повідомляли йому особисто та іншим американським чиновникам, що прагнуть позитивних відносин.

«Рівень антиамериканізму в Росії для всіх став справжнім сюрпризом, тому, що ми (уряд США – прим. ред) були впевнені, що будуємо відносини зовсім іншого плану», – розповів посол США у Росії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG