Спеціальні потреби

Мін’юст США розслідує справу про відмивання росіянами мільярдів доларів через Deutsche Bank


Штаб-квартира Deutsche Bank у Франкфурті
Штаб-квартира Deutsche Bank у Франкфурті

Міністерство юстиції США розслідує фінансові операції вартістю мільярди доларів, які Deutsche Bank AG здійснив від імені російських клієнтів, повідомило у вівторок агентству Reuters джерело, знайоме з обставинами справи.

Чиновники мін’юсту запросили інформацію у найбільшого кредитора в Німеччині про ці операції, оскільки вони проводилися в американській валюті. Deutsche Bank відмовився коментувати ситуацію.

Джерело повідомило, що розслідується фінансовий звіт за другий квартал про офсетні торговельні операції клієнтів Deutsche Bank у Лондоні і в Москві, додавши, що йдеться про «значні» суми.

У звіті також повідомляється, що Deutsche Bank інформував інститути управління фінансами та правоохоронні структури в Німеччині, Росії, Великобританії та США про ведене розслідування і вдався до дисциплінарних заходів відносно співробітників, замішаних у справі, що стала публічною на початку червня.

Минулого місяця Департамент фінансових послуг штату Нью-Йорк запросив у Deutsche Bank детальну інформацію про можливі операції з відмивання грошей деякими клієнтами банку в Росії. Сума цих банківських переказів перевищувала шість мільярдів доларів США, джерело повідомило агентству Reuters.

Телеканал Bloomberg, з посиланням на близькі до слідства джерела, повідомив у понеділок, що Міністерство юстиції розслідує так звані «дзеркальні угоди», в яких російські клієнти Deutsche Bank купували акції в рублях і через одночасні переклади в Лондоні купували ті ж акції в американських доларах, виводячи, таким чином, з Росії гроші без відома влади.

XS
SM
MD
LG