Спеціальні потреби

Росія встановила протиракетну установку в Калінінградській області


Президент Дмитро Медведєв
Президент Дмитро Медведєв

Росія офіційно відкрила нову радарну станцію системи протиракетної оборони в Калінінградській області. Завданням станції буде нейтралізація того, що росіяни вважають загрозою з боку спільної американсько-натовської системи протиракетної оборони, яку встановлюють в Європі.

Президент Дмитро Медведєв, відкриваючи станцію у вівторок, заявив, що вона вказує на готовність Росії до адекватної відповіді на – за його словами – «загрози», які створює європейська система оборони.

Вашингтон твердить, що протиракетна оборона має на меті збільшити безпеку союзників США в Європі, а також і Росії, і допомогти у відбитті атак з боку таких країн, як Іран.

У жовтні Міністерство закордонних справ Росії заявило, що розгорнення протиракетного щита значно збільшує протиракетні можливості США в Європі. Міністерство занепокоєне тим, що така система може підірвати безпеку Росії, якщо ця зброя може бути скерована проти російських стратегічних сил, і хоче юридичних гарантій, що вона не буде скерована проти Росії. Проте Сполучені Штати не бажають надати такі гарантії.

Медведєв каже, що калінінградська установка не скерована проти Заходу і може бути інтегрована у спільний російсько-натовський протиракетний щит. Водночас він погрозив розрогненням ракет у Калінінградській області та інших районах Росії, якщо не буде досягнуто такої угоди.

XS
SM
MD
LG