Спеціальні потреби

У Гаазі розпочались слухання за позовом Грузії щодо Росії


Судді Міжнародного суду ООН в Гаазі.
Судді Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Міжнародний суд ООН в Гаазі розпочинає слухання за позовом Грузії, яка звинувачує Росію у систематичному порушення прав людини у двох відмежованих від неї територіях – Абхазії і Південній Осетії.

Росія звинуватила Грузію у тому, що такі звинувачення – видумка Тбілісі і заявила, що суд Об’єднаних Націй немає повноважень щодо розгляду цієї справи.

Натомість Грузія твердить, що у цих двох районах загинули тисячі етнічних грузинів в результаті дискримінаційної кампанії, яку веде Росія впродовж останніх 20 років.

Тбілісі також каже, що Москва ігнорує постанови Міжнародної конвенції від 1965 року про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

Втім Росія наполягає на тому, що Грузія звернулась з такими звинуваченнями до суду лише після п’ятиденної війни між ними у 2008 році, що спалахнула з причин контролю над Південною Осетією і яку росіяни виграли.

Москва твердить, що Грузія до цієї війни ніколи не нарікала на дискримінацію.

У вівторок Грузія представить перед Міжнародним судом ООН в Гаазі свої докази.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG