Спеціальні потреби

"Єдина Росія" не матиме більшості у Думі


"Єдина Росія" не матиме більшості у Думі
"Єдина Росія" не матиме більшості у Думі

За результатами підрахунку 38 відсотків протоколів виборчих дільниць ЦВК Росії, владна партія "Єдина Росія" - набирає 48,75 відсотків голосів і втрачає більшість в Думі. Слідом за нею ідуть опозиційні партії КПРФ – яка набирає 19,86 відсотків голосів виборів, "Справедлива Росія" - із 13,13 відсотками та ЛДПР із 12,71 відсотками голосів.

Проміжні результати співпадають із прогнозами аналітиків, які передрікали, що значна кількість росіян підтримає допущені до виборів опозиційні партії. Вибори, які відбулись напередодні президентських виборів 2012-го року розглядались офіційною Москвою, як випробування здатності режиму Путіна утримати владу всупереч зростаючому незадоволенню населення.

Опозиційні політики та спостерігачі протягом дня заявляли про значні порушення в ході виборів.

На окремих дільницях в урни для голосування вкидалися пачки бюлетенів та блокувалась робота спостерігачів. Спостерігачі також повідомляли про масове голосування за відкріпними талонами.

Водночас через хакерські атаки протягом дня голосування припиняли роботу інтернет-ресури, які повідомляють по порушення в ході виборів – сайти радіо станції «Ехо Москви» та моніторингової організації «Голос».

Так в ході прес-конференції у Москві голова «Голосу» - який напередодні опинився в центрі нападок про-кремлівських ЗМІ - Лілія Шибанова заявила, що вибори пройшли із нечуваними для Росії порушеннями.

«Коли наших спостерігачів зранку пустили на дільницю вони побачили вже запечатані – всупереч вимогам - скрині для голосування, які до того ж були непрозорими. Це порушення всіх можливих норм. Нічого подібного в Росії раніше не було», - заявила Лілія Шибанова.

Про бажання Кремля не дати росіянам вільно висловити свою позицію на виборах заявив і лідер опозиційної комуністичної партії Геннадій Зюганов.

«У деяких регіонах відбувається повне беззаконня. Тим не менше наші спостерігачі там і зараз б’ються за правду. Здається на дільниці номер 1393, де балотується наш кандидат, ще до початку виборів в урну вкинули 300 бюлетенів», - розповів Зюганов.

Водночас представники ОБСЄ, які також здійснюють моніторинг виборів в Росії поки що утримуються від коментарів і заявляють, що мають повне сприяння з боку влади.

«Влада сприяє нам і поки що це все, що я можу сказати. Оцінювати ситуацію ми будемо завтра, коли ми проаналізуємо всі данні з усіх виборчих дільниць на яких сьогодні працювали наші спостерігачі», - заявив представник ОБСЄ Ян Ленарчіч.

Між тим після оголошення попередніх результатів підрахунку голосів депутат від КПРФ, Сергій Обухов запропонував зробити лідери російських комуністів Геннадія Зюганова єдиним кандидатом від думської опозиції на виборах президента в Росії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG