Спеціальні потреби

Світова спільнота занепокоєна порушеннями під час виборів у Росії


На конференції у Бонні державний секретар Гілларі Клінтон висловила серйозні занепокоєння проведенням парламентських виборів у Росії минулої неділі. Повідомлення міжнародних спостерігачів про випадки шахрайства викликають запитання, підкреслила пані Клінтон. Вашингтон також занепокоєний випадками залякування російських опозиційних спостерігачів, включно з атаками на їх веб-сайти.

Російський президент Дмитро Медведєв відкидає звинувачення у масових порушеннях і заявляє, що результати виборів, у яких партія влади ледь не втратила більшість у Думі, свідчать, що вибори пройшли чесно і демократично.

Результати екзитполів та попередніх підрахунків голосів свідчать, що партія прем’єра Путіна – «Єдина Росія» втратить приблизно чверть своїх місць у парламенті. Втім, ця політична сила все ж таки втримає більшість у Державній Думі.

Населення країни невдоволене авторитарною політичною системою, високим рівнем корупції, прірвою між багатими та бідними, як також слабкою економікою, яка на сьогодні відновилась лише до рівня, на якому вона була перед глобальною рецесією три роки тому.

На парламентських виборах 2007-го року «Єдина Росія» здобула 64% голосів виборців. Маючи дві третини місць у Думі, правляча партія могла змінювати конституцію. За сьогоднішніх умов, представникам «Єдиної Росії» доведеться шукати підтримки інших фракцій.

Послаблення позицій партії влади є індикатором зміни насторїв у суспільстві, кажуть експерти. Це також тривожний сигнал для чинного прем’єра Володимира Путіна, який братиме участь у президентських виборах вже через три місяці.

Чимало виборців Москви віддали свої голоси за опозиційну партію «Справедлива Росія», сподіваючись, що партія влади не зможе надалі контролювати парламент. Виборець Олександр Архипов пояснює чому:

«Я просто мрію, щоб у партії влади було менше 50%. Щоб люди могли об’єднатись у Думі і провести свою лінію, а не ту лінію, яку для нас визначили на 20 років наперед».

Після закриття виборчих дільниць опозиційні партії заявили про численні порушення та фальсифікації на користь «Єдиної Росії», а також про контроль ЗМІ, які оприлюднювали результати попередніх підрахунків.

У день голосування через Інтернет-атаку було виведено з ладу веб-сайти незалежних медіа та сайт асоціації «Голос» – єдиного незалежного оглядача виборів у країні. Опозиційні сили кажуть, що світ не має заплющувати очі на виборчий процес у Росії. Окрім того виборці не вірять, що за таких умов чинну владу можна усунути від правління.

Своє занепокоєння висловили і міжнародні спостерігачі. Голова місії ОБСЄ спостереження за виборами в Росії Гайді Тагліавіні заявила:

«Найбільше нас непокоїть відсутність розмежування між правлячою партією та державою. Це призвело до дуже обмеженої політичної конкуренції і чимало політичних партій не допустили до участі у виборах. Це також вплинуло на створення несправедливої виборчої атмосфери, яка безсумнівно була на користь правлячої партії».

Представники ОБСЄ також вказують на численні порушення при проведенні голосування та підрахунку голосів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG