Спеціальні потреби

ЄС осудив Росію з приводу відмови європейському законодавцю у в’їзді до країни


Законодавець ЄП Ребека Гармс
Законодавець ЄП Ребека Гармс

Європейський Союз охарактеризував рішення Росії як «неприйнятне». Ідеться про представницю Німеччини Ребеку Гармс, яка є членом Європейського парламенту, в якому вона очолює групу «зелених». ЄС заявив, що Гармс перевірила все з російською владою перед подорожжю.

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц осудив ставлення до пані Гармс, називаючи це «тривожним регресом» у відносинах з Росією. Він додав, що звернеться з офіційним листом до російського посольства в Брюсселі із закликом до Москви відкликати це рішення.

У розмові з репортерами в Брюсселі в п’ятницю Гармс сказала, що їй відмовлено у в’їзді до Росії в четвер, незважаючи на те, що в неї дипломатичний паспорт. Вона сказала, що прикордонники тримали її в московському аеропорту Шереметьєво і сказали їй, що вона була визнана persona non grata, після чого її відправили літаком назад до Брюсселя.

Гармс, критик президента Володимира Путіна, планувала прибути на судову справу української льотчиці Надії Савченко. Савченко під цю пору позбавлена волі. Її звинувачують у шпигунстві і причетності до смерті двох російських журналістів у Східній України. Савченко затримали проросійські бойовики у Східній Україні у червні.

XS
SM
MD
LG