Спеціальні потреби

«Росія 24» проти України


Кадр телепередачі «Развод по-украински», канал «Росія 24»
Москва – У Росії на державному телеканалі «Росія 24» запустили щоденний проект на тему євроінтеграції України під назвою «Развод по-украински». Анонсується, що це будуть спеціальні репортажі, інтерв’ю, а також аналітичні матеріали. Хто є цільовою аудиторією цього проекту і чи можна говорити, що це розгорнута інформаційна атака на Україну з боку Росії?

Більшість російських експертів не дивується появі на державному телеканалі проекту, який носить відверто антиукраїнське забарвлення. На думку телеглядача газети «Московський комсомолець» Олександра Мельмана, інформаційна війна почалася не сьогодні і не вчора, але ще не розгорнулась на повну потужність.

Поки ще інформаційна гармата не запущена на повну потужність, а це все, можливо, попереду
Олександр Мельман
«Інформаційна війна уже йде, безумовно. Ми це спостерігаємо на федеральних каналах З одного боку, вони транслюють виступи російських вищих офіційних політиків, які вже в досить різкій формі, практично у формі ультиматуму, аналізуючи ситуацію, розмовляють з українськими партнерами, але це тільки початок, тому що я знаю, як це може бути. Поки ще інформаційна гармата не запущена на повну потужність, а це все, можливо, попереду», – сказав Мельман.

Росія виправдовує свої незграбні дії?

Головне питання, яке виникає після появи проектів, аналогічних тому, що найближчим часом з’явиться на каналі «Росія 24», на якого глядача розраховані програми, подібні до цієї. Російський політолог Дмитро Орєшкін не схильний оцінювати інформаційну політику російської влади як атаку на Україну. Він вважає, що це даремні і відчайдушні спроби якось виправдати свої незграбні дії.

Це не атака, це, швидше, оборона. Це спроба самовиправдатися
Дмитро Орєшкін
«Це не атака, це, швидше, оборона. Це спроба самовиправдатися. Адже заявлялися пафосні програми Євразійського союзу, відновлення впливу Росії на території СНД і пострадянського простору. Все це передбачувано провалилося. І тепер треба якимось чином представити своїм виборцям, чому не склалося і чому буде так погано», – зазначає Дмитро Орєшкін.

У тексті анонсу нової передачі на російському телеканалі, який цитують ЗМІ, мовиться: «Місяць залишається до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, на якому Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС. Як розвиватиметься українська економіка, і з ким – Москвою чи Брюселем – Київ буде продовжувати стратегічне співробітництво?», – ставить запитання телеканал «Росія-24» і обіцяє «з понеділка по п’ятницю в рамках проекту спеціальні репортажі та аналітичні матеріали, а також ексклюзивні інтерв’ю з політиками та провідними експертами».


Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG