Спеціальні потреби

Трамп звинуватив конгресмена-демократа у розголошенні розвідданих про Росію


Президент США Дональд Трамп відповів на питання преси перед своїм візитом до Індії, 23 лютого 2020 року
Президент США Дональд Трамп відповів на питання преси перед своїм візитом до Індії, 23 лютого 2020 року

Президент США Дональд Трамп припустив, що голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США демократ Адам Шифф навмисне розголосив таємну інформацію про спроби Росії втрутитись до президентських перегонів США. Трамп закликав розслідувати дії Шиффа, пише Reuters.

Метою Шиффа, на думку Трампа, було зашкодити шансам Берні Сандерса отримати номінацію на участь у виборах від Демократичної партії.

Про це Трамп заявив, спілкуючись з пресою в неділю, перед візитом до Індії.

Минулого тижня в ЗМІ потрапила інформація про те, що розвідувальні служби США провели брифінг для конгресменів під час якого заявили, що Росія, як видається, провадить кампанію з дезінформації, щоб допомогти Сандерсу та Трампу.

"Я прочитав, що Росія допомагає Берні Сандерсу, - сказав Трамп.- Мені про це ніхто не сказав. Ніхто мені не провів брифінг про це".

"Це був витік від Адама Шиффа та його групи. Вони це розповіли газетам і, як ведеться, мусить бути розслідування Адама Шиффа за витік інформації", - заявив Трамп.

Шифф відкинув звинувачення. "Гарна спроба відволікти увагу, пане президенте, - написав Шифф у Twitter серед іншого. – Однак ваші несправедливі заяви нікого не обдурять". Шифф, який головував під час значної частини розгляду імпічменту Трампа у Палаті представників, додав: "Ви вітали допомогу Росії у 2016 році, намагались змусити Україну допомогти в 2019 і не захищаєте наші вибори в 2020".

Оглядачі вважають, що Трамп хотів би, щоб Демократичну партію на виборах президента США представляв саме Берні Сандерс, який може стати слабким кандидатом, бо пов'язує себе з соціалізмом та висуває надто кардинальні ідеї.

Цими вихідними Берні Сандерс, самопроголошений соціалістичний демократ, отримав найбільшу підтримку серед номінантів у кандидати в президенти від Демократичної партії США в Неваді.

Трамп привітав Сандерса, однак, натякнув, що демократи можуть зашкодити його номінації.

"Вважаю, це чудова перемога для Берні Сандерса. Побачимо, як усе буде розвиватися далі, адже треба ще багато перемогти. Сподіваюся, до нього поставляться справедливо. Відверто кажучи, мені байдуже проти кого я буду змагатися, головне, аби до нього ставилися об’єктивно", - заявив Трамп.

Дивіться також: «Мирний план з 12 кроків» для України: інтерв’ю з підписантами і їхніми критиками. Відео

XS
SM
MD
LG