Спеціальні потреби

Росія «загрожує самому існуванню» Америки – командувач ядерними силами США


Генерал ВПС США Джон Гайтен
Генерал ВПС США Джон Гайтен

Голова Стратегічного командування США Джон Гайтен прокоментував загрози, які виходять від Росії, Китаю і Північної Кореї

Командувач ядерними силами США назвав Росію першорядною загрозою Сполученим Штатам.

При цьому він також виділив Північну Корею і Китай, зазначивши, що КНР - за своїми темпами - розвивається швидше інших супротивників.

«Росія є найзначнішою загрозою, тому що в даний момент тільки вона загрожує самому існуванню нашої країни. Тому нам потрібно розглядати це з такої перспективи», - заявив голова Стратегічного командування збройних сил США генерал Джон Гайтен, виступаючи на конференції Асоціації протиповітряної і протиракетної оборони Армії США.

«Росія є найзначнішою загрозою, тому що в даний момент тільки вона загрожує самому існуванню нашої країни
Джон Гайтен

Гайтен зазначив, що Росія, Китай і Північна Корея становлять загрози різного характеру, які розвиваються різними темпами, але Сполученим Штатам доводиться відповідати на всі одночасно.

«Не можна говорити про однакові загрози, але, як країна, ми як і раніше намагаємося виробити однакову відповідь, хоча це так не працює», - заявив Гайтен про свої сили перед загрозою з боку трьох головних супротивників Америки.

Пентагон просить бюджет в 686 мільярдів доларів, один з найбільших в американській історії, з наголосом на нейтралізацію виникаючих загроз з боку Росії і Китаю.

Білий дім поки що не відреагував на прохання прокоментувати слова Гайтена.

«Корейська проблема відрізняється від китайської проблеми і від російської проблеми. Все, що ми робимо щодо Кореї, відбивається на Китаї. Все, що ми робимо з Китаєм, відбивається на Росії. Все, що ми робимо з Росією, відбивається на всіх інших», - сказав Гайтен.

Думаю, Корея є найбільш невизначеною загрозою і найбільшою загрозою в короткостроковому плані
Джон Гайтен

«Мені хотілося б бачити в них друзів і партнерів, але коли з'являється зброя, яка явно створена з розрахунком на вас, то як у офіцера і командувача військами у мене немає вибору. Мені потрібно зрозуміти, як протистояти цим загрозам, і я бачу в них загрозу», - зазначив голова Стратегічного командування.

Північна Корея, будучи єдиною країною, яка в цьому столітті проводить ядерні випробування, становить загрозу особливого характеру, сказав Гайтен.

«Думаю, Корея є найбільш невизначеною загрозою і найбільшою загрозою в короткостроковому плані, тому що ми не знаємо напевно, як буде розвиватися ситуація в цьому році, - сказав генерал. - Схоже, що прямо зараз на півострові відбуваються позитивні речі, але нам доведеться почекати і подивитися, як все буде розвиватися із закінченням Олімпіади».

Якщо говорити про темпи, то ніхто в світі не рухається швидше, ніж Китай
Джон Гайтен

Гайтен також торкнувся загрози потенційної війни з Північною Кореєю.

«Будь-яка людина, яка носить форму, не хоче війни. Ми не хочемо війни на цьому півострові, - сказав він. - Якщо ви там були, то і ви знаєте, що не хочете йти цим шляхом».

Гайтен також зазначив, що Китай, найближчий союзник Пхеньяна, представляє унікальну загрозу для США, оскільки темпи розвитку його космічних систем і бойового потенціалу випереджають російські і північнокорейські.

«Якщо говорити про темпи, то ніхто в світі не рухається швидше, ніж Китай. Китай - це той противник, який рухається швидше за інших, - сказав він. - Вони швидше за всіх розвиваються в космосі, вони швидше всіх розвиваються в плані гіперзвукових систем, вони як і раніше відстають від США в більшості категорій, але вони рухаються швидко».

Дивіться також: Стволи на виніс: як купують зброю в Штатах

Стволи на виніс: як купують зброю в Штатах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG