Спеціальні потреби

США заявили, що гіперзвукова ракета Росії потенційно може призвести до дестабілізації


Джон Кірбі
Джон Кірбі

США висловили стурбованість у зв'язку з випробуванням російської гіперзвукової ракети «Циркон», назвавши цю зброю «потенційно дестабілізуючою». Раніше Росія оголосила про успішне випробування гіперзвукової крилатої ракети, яка, як заявили в Міноборони Росії, розвинула швидкість, яка у сім разів перевищує швидкість звуку, і вразила мішень, подолавши відстань у 350 кілометрів.

«Я не буду вдаватися в деталі або аналізувати ці заяви, але важливо відзначити, що нові російські гіперзвукові ракети є потенційно дестабілізуючими і представляють значні ризики, бо вони можуть оснащуватися ядерними боєголовками», - заявив представник Пентагону Джон Кірбі у відповідь на прохання прокоментувати ситуацію.

«США, навпаки, розвивають виключно неядерний гіперзвуковий ударний потенціал, - додав він. - Таким чином, разом з нашими союзниками по НАТО ми зберігаємо прихильність стримуванню, одночасно сприяючи підвищенню стабільності в регіоні».

Як повідомляється, після коментарів Кірбі в МЗС Росії застерегли США від розміщення американських гіперзвукових ракет у Європі, назвавши таке рішення "надзвичайно дестабілізуючим". Офіційна Москва відзначила, що короткий час підльоту таких ракет залишив би Росії надзвичайно мало часу для ухвалення рішень та підвищили би імовірність ненавмисного конфлікту.

Раніше ЗМІ повідомили про випробування ВМС Великобританії гіперзвукової ракети Sea Ceptor, яка здатна розвивати швидкість у 3 рази більшу за швидкість звуку.

У статті використано матеріали видань Newsweek, The Washington Times.

Дивіться також: Джефф Безос та три інші члени команди готуються до запуску корабля New Shepard компанії Blue Origin

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG