Спеціальні потреби

Росія керує "сепаратистами" на Донбасі аж до найдрібнішого підрозділу – конгресмен CША


Конгресмен Стів Рассел
Конгресмен Стів Рассел

"Ми вважаємо, що маємо пшеничні поля в Оклагомі! Господи! Вам треба побачити Україну!", - наголосив конгресмен Стів Рассел, ділячись враженнями від свого візиту до України в інтерв’ю місцевому теле-шоу "Оклагомець". "Україна – унікальна країна. Вони годували хлібом весь світ", - додав він.

Детальніше про візит законодавців США до України читайте тут: Сенатор США відвідав Нацгвардію Оклагоми в Україні і написав Трампу

Вони (росіяни – Г.А.) фактично незаконно відрізали собі пару міст з територіями, пару регіонів, які за площею становлять третину Оклагоми
Стів Рассел, конгресмен США

"Водночас, як Вам відомо, Росія незаконно відрізала собі частини їх території – Крим, регіон Донбасу, який знаходиться на сході України, - наголосив Рассел. - Там вони фактично керують так званими "сепаратистами", які насправді не є сепаратистами. Очевидно, що ними керує Росія аж до найдрібнішого підрозділу і дає їм обладнання".

"Вони (росіяни – Г.А.) фактично незаконно відрізали собі пару міст з територіями, пару регіонів, які за площею становлять третину Оклагоми. Просто відрізали і це – проблема", - сказав конгресмен.

Під час свого візиту, конгресмен відвідав 45-ту бригаду Національної гвардії Оклагоми, військові якої "навчають українських військових".

Він так пояснив чому в США має хвилювати те, що відбувається в Україні:

"В НАТО є країни на сході Європи – Польща, Румунія, країни Балтії – якщо на них нападе Росія, це означатиме війну для Сполучених Штатів через НАТО".

"Саме тому нам не байдуже, - пояснив конгресмен. - Ми маємо переконатись, що ці країни можуть захистити себе і Росія ними не скористається, тому що якщо вони це зроблять, то через якусь невелику країну у нас можуть виникнути зобов’язання в рамках НАТО і може бути велика війна. Тому, наша гвардія з Оклагоми допомагає цьому запобігти і ми їм вдячні".

Рассел був глибоко вражений боротьбою України за незалежність: "вони (українці – Г.А.) відокремились від Радянського Союзу на початку 90-х, однак, цікаво, що коли говориш з ними, у них відчуття, що вони здобули справжню незалежність для себе лише протягом останніх років".

Українці "дивляться на Захід і хочуть майбутнього як демократичної, незалежної України. Мені приємно, що Оклагома відіграє роль в цьому, захищаючи їх", - зазначив конгресмен Стів Рассел.

Дивіться також: Час-Тайм. Українська тема активно обговорюється в медіа у США

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG