Спеціальні потреби

Російські сили вчиняли масові порушення свободи віросповідання в Україні – новий звіт Держдепу


 У звіті Держдепу йдеться про те що російська окупаційна влада знищила, пошкодила чи пограбувала щонайменше 630 релігійних об'єктів. На фото – церква зруйнована російською повітряною атакою у Запорізькій області, AP
У звіті Держдепу йдеться про те що російська окупаційна влада знищила, пошкодила чи пограбувала щонайменше 630 релігійних об'єктів. На фото – церква зруйнована російською повітряною атакою у Запорізькій області, AP

Російські збройні сили вчиняли масові порушення свободи віросповідання як на окупованих, так і на контрольованих українським урядом територіях, включно з обстрілами релігійних установ та об’єктів спадщини, а також затриманнями священнослужителів.

Про це йдеться у новому звіті про свободу віросповідання, опублікованому на сайті Державного департаменту США 26-го червня.

Державний департамент наводить статистику порушень релігійної свободи, відповідно до якої з початку повномасштабної війни Росії проти України по кінець квітня 2023 року було пошкоджено чи знищено 532 місця поховань або місць поклонінь в Україні.

Також, посилаючись на звіти неурядових організацій в Україні, у звіті Держдепу йдеться про те що російська окупаційна влада знищила, пошкодила чи пограбувала щонайменше 630 релігійних будівель, установ, і священних місць за цей проміжок часу.

Порушення були і з боку України

Також у звіті стосовно порушення свободи віросповідання в Україні згадується про заяви деяких вірних церкви Свідків Єгови та протестантів, яких заарештувала українська влада через відмову від військової служби через сумління.

“Свідки Єгови продовжували закликати уряд звільнити осіб, які відмовляються від військової служби через сумління, під час мобілізації та воєнного стану”, – мовиться у звіті.

Деякі єврейські лідери та правозахисники продовжували висловлювати стурбованість щодо того, що вони вважають безкарністю за злочини на ґрунті ненависті, включаючи акти антисемітизму – йдеться у звіті.

Водночас звіт Держдепу наголошує, що президент України Володимир Зеленський та інші українські урядовці засуджують спроби президента Росії Путіна "змалювати Україну як антисемітську країну" як "одне з багатьох хибних виправдань для неспровокованого вторгнення Росії в країну".

Щорічний звіт про релігійну свободу представляв у Вашингтоні державний секретар США Ентоні Блінкен, який сказав під час презентації, що США підтримують ініціативи спрямовані на забезпечення свободи віросповідання по всьому світу.

“Сьогодні уряди в усьому світі продовжують націлюватися на окремих осіб, релігійні місця, вимушено переміщені громади та ув’язнювати людей через їхні релігійні переконання. Деякі країни встановлюють обмеження на носіння певних видів релігійного одягу…, у деяких випадках уряди нападають на людей через їхню віру”, – заявив Ентоні Блінкен під час презентації.

Він наголосив, що США з 2021 роки виділили понад 100 мільйонів доларів на зусилля у світі зі запобігання релігійному насильству.

Попередні звіти Держдепу про релігійні свободи так само звинувачували Росію у “переслідуванні релігійних лідерів та руйнуванні релігійних об’єктів” в Україні.

Ще у 2022 році Сполучені Штати включили Росію разом із Китаєм, Іраном, Північною Кореєю та М’янмою до переліку країн, де релігійні свободи зазнають найбільших утисків.

Дивіться також: Очільник Української греко-католицької церкви у США Борис Ґудзяк отримав нагороду "за постійне відстоювання Богом даної гідності людини"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG