Спеціальні потреби

Остін на зустрічі Рамштайн: Наступ росіян на Харківщині уповільнився на тлі дозволу Україні стріляти зброєю зі США по Росії


Українські військовослужбовці поблизу Вовчанська, Харківщина, 12 червня 2024. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi
Українські військовослужбовці поблизу Вовчанська, Харківщина, 12 червня 2024. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

Просування росіян на Харківщині уповільнилось й навряд чи їм вдасться прорвати фронт на тому напрямку після того, як Вашингтон дозволив українцям використовувати американську зброю для ударів по воєнних об'єктах на прикордонній території РФ.

Про це заявили міністр оборони США Ллойд Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун після засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі.

Щодо Харкова, то ситуація дещо стабілізувалась

"Щодо Харкова, то ситуація дещо стабілізувалась, у порівнянні з минулими кількома тижнями. Одне з того, на чому українці зосереджуються останні кілька місяців, ... - це зведення оборонних ліній. І вони були досить ефективні у зведенні цих оборонних ліній, що створило певну стабільність", - заявив Браун.

Він додав, що одним з викликів ЗСУ є те, що перекидання українських сил оборони на Харківщину змушує Київ розтягувати свої війська й залучати захисників з інших напрямків. Однак за словами Брауна, українці добре тримають оборону й зможуть робити це на Харківщині й надалі.

Американський командувач нагадав, що українці змогли повернути понад 50% території, яку захопили росіяни від початку повномасштабного вторгнення, але також утримують території, ефективно використовуючи надане західними союзниками озброєння.

можливість вести вогонь у відповідь у близькості до Харківщини - ось про що йдеться, і мої очікування полягають у тому, що українці використають це з користю

"Вони (українці) змогли утримати оборонні рубежі. І про що ми не кажемо - це про втрати, які росіяни понесли завдяки українцям, попри чисельну перевагу (росіян), - додав Браун. - Те, як росіяни втрачали людей, а також втрачали озброєння, є досить драматичним, з погляду цифр".

Щодо дозволу Україні використовувати американську зброю для ударів по російських воєнних цілях в прикордонній території РФ поблизу Харківщини, Остін підкреслив, що при цьому політика США у використанні ударів на далекі відстані углиб Росії не змінилась. "Можливість вести вогонь у відповідь у близькості до Харківщини - ось про що йдеться, і мої очікування полягають у тому, що українці використають це з користю".

Відповідаючи на запитання про те, як це рішення Вашингтона впливає на ситуацію на полі бою, міністр оборони США пояснив, що ціллю надання дозволу для Києва було "допомогти їм розв'язати проблему того, що росіяни будують майданчики через лінію кордону й атакують (Україну) з тих майданчиків".

нехай самі українці говорять про конкретні результати, які вони побачили, але те, що я бачу, це уповільнення російського наступу

"Тож вони мають можливість відповідати росіянам просто через кордон, і нехай самі українці говорять про конкретні результати, які вони побачили, але те, що я бачу, це уповільнення російського наступу і стабілізацію тієї конкретної ділянки фронту, - сказав Остін. - Думаю, ми побачимо поступові успіхи, ми побачимо відвоювання й втрати (територій) у майбутньому, але кілька тижнів тому були занепокоєння, що ми побачимо значний прорив з боку росіян. Не думаю, що ми побачимо це у майбутньому".

Міністр оборони США також висловив переконання, що українці "стануть сильнішими з плином часу" і додав: "Вони (українці) також роблять щось, щоб мобілізувати більше людей і навчити більше людей, і тому поєднання цих речей, я думаю, матиме досить значний вплив на поле бою, але це забере деякий час. Хороша новина полягає в тому, що у нас є засоби, щоб продовжувати надавати безпекову допомогу, і ви побачите, що це продовжує надходити в дуже значущий спосіб".

у нас є засоби, щоб продовжувати надавати безпекову допомогу

Раніше Голос Америки повідомляв, що, на думку оглядачів, лінія фронту на Харківщині більш-менш стабілізувалася, а загальна ситуація на фронті для України зараз має кращий вигляд, ніж місяць-півтора тому.

При цьому Збройні сили України відчувають наслідки затримки допомоги від США та від проблем із мобілізацією, а Росія зберігає стратегічну ініціативу на більшій частині лінії фронту та має перевагу в техніці та боєприпасах, а також живій силі, "оскільки провела певною мірою ефективну мобілізацію", додав Остін.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG