Спеціальні потреби

Росія сіє на Заході дезінформацію та паніку через коронавірус - британський уряд створив спецвідділ протидії


Уряд прем’єрміністра Великої Британії Бориса Джонсона створив особливий відділ боротьби із дезінформацією на тлі підозр, що Росія навмисно розповсюджує фейкові новини щодо коронавірусу, сіючи паніку серед населення Сполученого Королівства.

У британському керівництві висловлюють дедалі більше занепокоєння спробами Кремля та асоційованих із ним угруповань використати пандемію, наповнюючи медіапростір та соціальні мережі плітками, щоб загострити ситуацію. Зокрема, у дезінформаційній кампанії використовують чутки про нестачу продуктів харчування і ліків.

Британський оглядач із питань безпеки Тім Гарлі зазначає, що однією з головних цілей Росії з-поміж країн західного альянсу є саме британці.

Щоб протидіяти цьому, до новоутвореного відділу британського уряду увійшли фахівці з різних міністерств, які мають досвід роботи із засобами масової інформації, соціальними мережами і кібербезпекою.

Раніше представниця держдепартаменту США Лія Ґабріель у Конгресі прямо звинуватила Росію у "викиданні" низки фейкових і панічних новин щодо захворювання на COVID-19. Все це, на думку Ґабріель, знову продемонструвало цілу "екосистему" російської дезінформації у дії.

У 80-х роках радянське КДБ проводило так звану "Операцію Інфекція". Тоді радянські спецслужби намагалися поширити думку, що ЦРУ або американські військові лабораторії стоять за поширенням епідемії СНІД у світі.

Дивіться також: Через пандемію коронавірусу у містах по всьому світу проводять дезінфекцію громадських місць. Відео

XS
SM
MD
LG