Спеціальні потреби

Помер Роберт Конквест – найвідоміший дослідник Голодомору


Роберт Конквест отримує нагороду віз Джорджа Буша.
Роберт Конквест отримує нагороду віз Джорджа Буша.

У США у віці 98 років помер англо-американський історик Робет Конквест, який вивчав злочини комуністичного режиму в Радянському Союзі.

Він одним з перших ґрунтовно дослідив та описав Голодомор в Україні у книзі The Harvest of Sorrow – «Жнива скорботи». Його визначальною працею називають The Great Terror – «Великий терор», в якій Конквест описав сталінські чистки 1937-39 років.

За його підрахунками за часів Сталіна загинуло близько 20 мільйонів людей – в результаті голоду, через увязнення в таборах примусової праці, а також були страчені. Ця кількість кількаразово перевищує кількість жертв нацистського Голокосту.

2005 року президент Джордж Буш (молодший) відзначив досягнення історика Конквеста «Медаллю свободи» – найвищою цивільною нагородою у Сполучених Штатах.

Дізнавшись про справжні дії комуністичної влади він присвятив ціле життя викриттю жахів радянської влади

Згодом Конквест отримав нагороду від України – орден Ярослава Мудрого п’ятого ступеню.

Повна назва книги Роберта Конквеста про український Голодомор перекладається «Жнива Скорботи – Радянська колективізація та терор голоду». Вона побачила світ 1986 року.

За словами автора, написати про замовчуваний Голодомор його спонукала допитливість притаманна йому як історику.

«Ця трагедія була забута багатьма. Багато людей її замовчували, поміж яких були інтелектуали, академіки. Її тримали подалі від людського ока. Я ж дуже допитливий і знайшов кілька страшних документів. Працювати над цією темою було одночасно моторошно і цікаво. Мені захотілося більше дізнатися про голодомор. Я думаю все що я зробив так це написав про голодомор чітко і у повному обсязі. Так, щоб ніхто не міг серйозно заперечити його», – сказав Роберт Конвест в інтерв'ю Голосу Америки після тримання української нагороди 2006 року.

У колишньому Радянському Cоюзі його праці були заборонені.

Роберт Конквест у юності був завзятим більшовиком - комуністом і 1937 року поїхав у Радянський Союз, щоб на власні очі побачити комуністичний експеримент.

Але дізнавшись про справжні дії комуністичної влади, він присвятив ціле життя викриттю жахів радянської влади.

Роберт Конвест народився 15 липня 1917 р. і помер 3 серпня 2015 р.

Дивіться також: Голодомор загальмував формування нації - історик

Голодомор загальмував формування нації - історик
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG