Спеціальні потреби

В Афганістані вибух поблизу дороги забрав життя 12-ти людей


Президент Афганістану Гамід Карзай на прес-конференції в Кабулі
Президент Афганістану Гамід Карзай на прес-конференції в Кабулі

12 цивільних афганців вбито в неділю. Вибух бомби знищив транспортний засіб в якому вони знаходились. Терористичний акт стався в провінції Пактіка.

Президент Афганістану Хамід Карзай негайно засудив напад. За його словами, теракт порушує «всі принципи ісламу». Американське посольство в Кабулі також засудило атаку, назвавши його «жорстоким терористичним актом, що показує, що бойовики не мають поваги до людьского життя».

В неділю в столиці Афганістану пройшли анти-американські протести. Їх спричинило нещодавнє вбивство цивільних військами коаліції. Сотні людей із вигуками «Смерть Америці!» пройшли центром міста.

Масові акції пройшли через 5 днів після того як 9-ро афганських дітей загинули під час авіа удару НАТО в північно-східній провінції Кунар. Дітей, які збирали дрова, помилково ідентифікували як бойовиків.

Загибель цивільних від рук іноземних військових все частіше стає причиною напруги між урядом Карзая та команудванням НАТО.

В неділю президент Карзай повідомив командувачу міжнародної коаліції генералу Девіду Петреусу, що загибель цивільних «більше не прийнятна». Він заявив, що публічні вибачення озвучені військами НАТО у вівторок «недостатні».

Президента США Барак Обама також засудив вбивства цивільних.

Нині в Афганістані знаходиться 140 тисяч солдатів коаліції, яку очолюють США.

XS
SM
MD
LG