Спеціальні потреби

У Януковича кажуть, що зустріч з фракціями пройшла добре, а опозиція чекає результатів


Київ – Лідери «Батьківщини», КПУ та Партії регіонів, а також керівництво парламенту зустрілися в середу з президентом України Віктором Януковичем. Представник президента у Верховній раді Юрій Мірошниченко заявив, що зустріч пройшла дуже добре, однак Янукович жалкує, що на неї не прийшли інші опозиційні очільники. Арсеній Яценюк головним у розмові назвав готовність президента розглянути питання лікування Юлії Тимошенко за кордоном. Політологи ж називають зустріч кулуарною, а тому – безрезультатною.

Єдиною фракцією, що прийшла на Банкову від опозиції, була фракція «Батьківщина». Однак, на зустріч до президента пустили лише її лідера – Арсенія Яценюка.

Він заявив, що задоволений цієї зустріччю бути не може. Однак, можливо, позитивними будуть її подальші результати. За його словами, Віктор Янукович дав відповідь на кілька запитань, які ставила йому опозиція. Зокрема, президент задекларував, що курс на ЄС є незмінним.

Яценюк думає, що Янукович розглядає лікування Тимошенко за кордоном

Яценюк також зазначив, що «є підстави говорити про те, що питання про надання можливості Юлії Тимошенко одержати належну медичну допомогу за кордоном розглядається».

«Я його ще раз перепитав, яке рішення буде прийнято для того, щоб Юлія Тимошенко була на свободі, і яким чином президент вплине на те, щоб Юлії Тимошенко дали можливість виїхати негайно за кордон для того, щоб провести операцію. Пряма мова – ми в процесі перемовин, ми передали пакет пропозицій нашим партнерам із Заходу, ніхто не сказав «ні». Для виконання гуманітарної місії можливо треба змінити законодавство», – зазначив Яценюк.

Також, він озвучив вимогу опозиції, щоб вибори у п’ятьох проблемних округах відбулися 27 жовтня.

«Завтра стоїть у порядку денному питання про призначення виборів на п’ятьох округах. Якщо це питання буде стояти таким чином, це означає, що вибори будуть 25 серпня, а 25 серпня ми навіть не встигнемо запросити іноземних спостерігачів. Ми, як опозиція, звертаємося, щоб вибори були 27 жовтня», – зазначив Яценюк.

Закон, який не дає можливості провести чесні і прозорі вибори, може стати новою лінією конфлікту
Арсеній Яценюк
При цьому він попередив, що «закон, який не дає можливості провести чесні і прозорі вибори, може стати новою лінією конфлікту».

Янукович таки прийде в Раду?

Своїми враженнями від зустрічі поділився представник Януковича у Верховній Раді, регіонал Юрій Мірошниченко. За його словами, вона стала новим імпульсом для діалогу в українському парламенті. А президент підтвердив готовність приходити до Верховної Ради – але за умови дотримання депутатами політичної культури.

«Пройшла дуже хороша зустріч, була відверта і принципова розмова. Арсеній Яценюк отримав, мені здається, вичерпні відповіді. Ті всі підозри, побоювання і звинувачення, які лунали на адресу президента, вони були розвіяні, і президент фактично сьогодні простягнув руку до співпраці. Він наголосив, що від нього упередження в питанні Тимошенко немає», – сказав Мірошниченко.

Не може бути ухвалено штучного закону, або штучного рішення для однієї людини
Юрій Мірошниченко
Водночас, він наголосив: «Не може бути ухвалено штучного закону, або штучного рішення для однієї людини. В таких умовах це буде певний сигнал, що дозволено все».

Зустріч в адміністрації президента ще раз підкреслила кризу публічності нинішньої влади, говорить політолог Сергій Таран. Лише в Україні президент зустрічається з журналістами чи громадськістю рідше ніж раз на рік, і лише в Україні президент має фобію публічності, стверджує він. Тож від таких кулуарних розмов за відсутності ЗМІ політолог жодних результатів не очікує.

Лише наївні люди можуть думати, що Янукович змінив свою думку щодо долі Тимошенко
Сергій Таран
«Якихось особливих результатів очікувати неможна. Лише наївні люди можуть думати, що Янукович змінив свою думку щодо долі Тимошенко. Про долю Тимошенко йому говорить будь-який лідер держави заходу. Тому лише зустріч із Яценюком в Україні навряд чи може вплинути на ситуацію», – зауважив Сергій Таран.

До адміністрації президента запрошували керівників усіх фракції, однак лідери УДАРу Віталій Кличко і ВО «Свобода» Олег Тягнибок відмовилися прийти до Януковича і закликали його виступити у Верховній Раді особисто. Як заявили учасники зустрічі, такий виступ може відбутися на закритті поточної сесії, тобто на початку липня.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG