Спеціальні потреби

Янукович і Кличко – це «слон і моська» – Чечетов


Михайло Чечетов
Михайло Чечетов
Київ – Віктор Янукович у середу має зустрітися з лідерами опозиції, а також головою Верховної Ради Володимиром Рибаком. Зустріч має відбутися на Банковій, в Адміністрації президента. Лідер фракції УДАР Віталій Кличко напередодні заявив, що його політична сила не братиме участі у цій зустрічі. Але, за словами декого з ударівців, це питання остаточно вирішать вранці, після консультацій в опозиції. Експерти ж сумніваються, що ця зустріч матиме конкретні результати.

Напередодні зустрічі опозиція передала президенту шість питань для обговорення. Про це заявив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

«Перше – це соціально-економічна криза у країні. Друге – це підписання угоди з ЄС. По-перше, нам потрібно вирішити питання щодо звільнення Юлії Тимошенко. По-друге, ухвалити законодавство щодо виборів. По-третє, ухвалити новий закон про прокуратуру, – каже Яценюк. Наступне питання щодо виборів. Ми вимагаємо, щоб Віктор Янукович дав своїй так званій більшості вказівку проголосувати за проведення виборів у п’яти проблемних округах та Києві 27 жовтня. Наступне питання щодо політичних переслідувань. І останнє – щодо корупції. Президент повинен не очолювати корупцію, а боротися з корупцією».

При цьому Арсеній Яцецюк наголосив, що ця зустріч має відбуватися у присутності журналістів.

А лідер фракції УДАР Віталій Кличко заявив, що не бачить сенсу у зустрічі з президентом в його Адміністрації, оскільки вона має відбутися у стінах парламенту. Відтак, іти на таке побачення ударівці не планують. Але, як уточнював Радіо Свобода народний депутат від УДАРу Павло Розенко, наразі переговори всередині опозиції тривають, і не виключено, що ударівці таки можуть взяти участь у зустрічі.

«Ми не хочемо мати такий розмір, що президент поговорить з п’ятьма лідерами фракцій і на цьому весь діалог з парламентом припиниться, – зазначає Розенко. – Ми хочемо бачити президента у Верховній Раді України. Ми хочемо почути його бачення майбутнього України. У свою чергу нам є що сказати президенту. Але, думаю, ще триватимуть дискусії щодо формату участі опозиції».

Ми хочемо бачити президента у Верховній Раді України. Ми хочемо почути його бачення майбутнього України. У свою чергу нам є що сказати президенту
Павло Розенко
Зустріч із президентом не допоможе?

Представники ж Партії регіонів проти присутності камер під час зустрічі з президентом.

«Зйомку можна зробити перед зустріччю, а потім відправити всіх журналістів нехай п’ють пиво. Оскільки якщо зустріч буде перед камерами – це буде піар», – каже Радіо Свобода регіонал Михайло Чечетов.

Також Чечетов затаврував ганьбою Віталія Кличка та його фракцію.

«Є політична вага президента і політична вага якогось лідера фракції. Це небо і земля. Це «слон і моська». Має бути якась елементарна повага, культура і виховання. Якщо президент тебе запрошує, то, напевно, потрібно прийти», – заявив Чечетов.

Має бути якась елементарна повага, культура і виховання. Якщо президент тебе запрошує, то, напевно, потрібно прийти
Михайло Чечетов
Зустріч президента із парламентаріями наразі потрібна, проте вона навряд чи допоможе знайти механізми виходу із нинішньої кризи, впевнений політолог Ігор Рейтерович.

«Обидві сторони не готові й не хочуть іти на компроміс, – говорить Рейтерович. – А те, що якійсь стороні потрібно поступатися, зрозуміло. Опозиція має перелік вимог. Влада також має перелік вимог. І так сталося, що ці вимоги є принципово таким що їх неможливо виконати протилежній стороні».

Відтак, вважає політолог, парламент і надалі працюватиме у нинішньому режимі.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG