Спеціальні потреби

Росія надасть Україні 15 мільярдів доларів у кредит – Путін


Сьогоднішня зустріч президентів у Москві
Сьогоднішня зустріч президентів у Москві
Росія надає України 15 мільярдів доларів комерційного кредиту. Росія розмістить у цінних паперах українського уряду частину своїх резервів із Фонду національного добробуту обсягом 15 мільярдів доларів, заявив президент Російської Федерації Володимир Путін.

«Маючи на увазі ті проблеми, про які я сказав, в українській економіці, пов'язані, як я вважаю, в значній мірі з світовою фінансовою економічною кризою з метою підтримки бюджету України уряд Росії ухвалив рішення розмістити у цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту обсягом 15 мільярдів доларів США», – сказав Путін.

Ця сума співставна з обсягом коштів, що виділяються з цього фонду на російські інфраструктурні проекти.

Раніше за підсумками переговорів з ЄС віце-прем'єр України Сергій Арбузов заявляв, що Україні для підтримки платіжного балансу необхідно залучити позики на суму щонайменше 10 мільярдів доларів.

«А нам пропонували 610 мільйонів», – сказав він на зустрічі зі студентами, пояснюючи рішення уряду не підписувати поки Угоду про асоціацію з ЄС.

Втім, президент Росія Путін заявив, що рішення уряду Росії не пов'язано з жодними умовами.

«Це не пов’язано з якимись умовами, ні з підвищенням, ні зі зниженням, ні з заморожуванням соціальних стандартів, пенсій, допомоги або витрат. І хочу всіх заспокоїти, сьогодні ми взагалі не обговорювали питання про приєднання України до Митного союзу», – заявив Путін за підсумками міждержавних консультацій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG