Спеціальні потреби

Дехто відіграє роль «корисних ідіотів» режиму Путіна (світова преса)


Європа повинна запровадити сильніші санкції щодо Кремля, вважають оглядачі провідних англомовних видань. Але, якщо коментатор з американського National Interest вважає, що Європа має відповідати таким чином на свою помилкову політику «м’якої анексії України», що спровокувала Москву, то британський оглядач, чий коментар вмістило європейське видання щоденника Wall Street Journal, вважає, що зробити це Європа має з принципових міркувань – для захисту власних цінностей, які поділяє і захищає нині Україна.

Оглядачі з Вашингтона і Лондона діаметрально по-різному дивляться на події навколо України. Ребекка Міллер, яка є заступником редактора часопису National Interest, вважає, що Європа зробила велику помилку тим, що намагалася «поширити свій вплив на Україну» за рахунок Росії. На її думку, президент Росії Володимир Путін «має рацію, коли говорить, що історично і культурно Крим пов’язаний з Росією». Він має рацію, коли говорить, що українці та росіяни – брати. «Їхні історії глибоко переплетені, починаючи з Київської Русі 13-го століття. І Україна була в російській сфері інтересів багато-багато років, до певної міри, вона є в ній і досі», – вважає коментаторка.

Ребекка Міллер переконана, що Європа не прорахувала наслідків своєї політики, бо і серед українців сильне бажання мати ближчі зв’язки з Європою мали тільки мешканці Західної України. З цього вона робить висновок, що якщо Крим не був європейський, то для Росії було набагато більше сенсу анексувати Крим, ніж Європі намагатися зробити «м’яку анексію» України.

Однак британський оглядач Іан Біррелл, чий коментар вміщує європейське видання щоденника Wall Street Journal, вважає, що поки деякі коментатори вбачають у нинішній кризі геополітичний конфлікт між Заходом і Росією, насправді за ним стоїть бажання українців жити за європейськими цінностями, які вони поділяють із Заходом.

Іан Біррелл говорить, що власна ідеологічна зашореність таких коментаторів, призводить до того, що вони відіграють роль «корисних ідіотів» режиму російського лідера Володимира Путіна. Ліві порівнюють ситуацію з В’єтнамом, звинувачують американців в організації заколоту в Україні та підбурюванні нападів на російськомовних в Україні.

Праві в Європі намагаються знищити європейський проект і в цьому президент Путін – їхній найкращий союзник. Вони навіть власні європейські уряди, які поки що дуже мало відреагували на події навколо України, звинувачують у намаганні розв’язати війну на континенті.

Цікаво, що наводячи ці зовсім різні аргументи, британський та американський оглядачі обидва говорять про «сором Європи», і що, можливо, є ще більш парадоксальним, вони закликають Європу до активніших дій, щоб зупинити Москву в намаганні дестабілізувати Україну напередодні президентських виборів.
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG