Спеціальні потреби

Опозиція починає «піднімати Україну»


Київ – 14 березня опозиція починає акцію «Вставай, Україно!» з метою відставки Президента Януковича. Про це повідомив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Опозиція кликатиме народ до повстання протягом найближчих двох місяців. У Партії регіонів такі дії вважають «немудрими» і сумніваються, що партія УДАР приєднається до акції. А політологи говорять, що для опозиції такі кроки можуть стати тактичною помилкою.

Протягом двох місяців марші й мітинги в рамках акції триватимуть у всіх обласних центрах. Акція «Вставай, Україно!» розпочнеться 14 березня у Вінниці, а завершиться всеукраїнським маршем у Києві на День Європи – 18 травня. Про це розповів голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

«Ми як опозиція ухвалили рішення про те, що треба йти в народ, рішення про те, що треба вас просити вставати. Ми поїдемо проводити народні віче, ми поїдемо піднімати людей», – зазначив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк наголосив, що політична мета цієї акції – відставка Президента Януковича. «Політична зима Януковича завершилася. Тепер починається опозиційна весна», – заявив Арсеній Яценюк. Оскільки, за його словами, «з цим президентом і з цим режимом в країні не буде ніяких змін, а влада повинна боятися людей».

Член фракції Партії регіонів Інна Богословська сказала в інтерв’ю Радіо Свобода, що мудрий політик так, як Яценюк, не вчинив би.

Він підбурює суспільство на повстання, при тому, що передумов для повстання немає. І всі соціологічні дослідження кажуть, що суспільство не є зараз розігрітим
Інна Богословська
«Тому що пан Яценюк почав гратися тими речами, якими досвідчений і мудрий політик ніколи гратися не буде. Він підбурює суспільство на повстання, при тому, що передумов для повстання немає. І всі соціологічні дослідження кажуть, що суспільство не є зараз розігрітим. А це означає, що він може підбурити тільки, як це було в багатьох країнах, недосвідчену молодь, яку можуть кинути на те, як вона била вітрини чи розбирала мостову. І це все закінчиться скаліченими долями цих молодих людей. Бо досвідчені люди сьогодні не підуть за опозицію, тому що вона, по-перше, ідеологічно порожня, а по-друге, тому що немає довіри до тих, хто вже був не раз при владі», – зазначила Інна Богословська.

Богословська: сьогодні є питанням, чи приєднається до акції УДАР

В той же час Інна Богословська висловила сумнів, що в цій акції візьме участь окрім «Батьківщини» та «Свободи» і партія УДАР.

«На сьогодні для мене є питанням, чи приєднається до цієї безглуздої і дуже небезпечної для України акції пан Кличко із партією УДАР. Якщо він це зробить, це буде початок кінця його так стрімко початої кар’єри політика», – сказала вона.

А в от депутат від партії УДАР Ірина Геращенко сказала Радіо Свобода, що партія УДАР підтримує будь-які заходи, спрямовані на зміну влади та координують свої дії з колегами по опозиції. Але при цьому Геращенко не окреслила формат підтримки УДАРом такої акції.

«Партія УДАР підтримує всі акції, спрямовані на зміну нинішньої влади для того, щоб захистити демократію. Сьогодні головне завдання опозиції – розширити якомога більше підтримку опозиційних сил і звичайно в цих питаннях ми координуємо наші дії з нашими партнерами з опозиційному табору», – пояснила Ірина Геращенко.

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок також в ефірі Радіо Свобода говорив, що опозиція сьогодні єдина і готова до боротьби і у Верховній Раді, і на вулиці.

Фесенко: акція опозиції – серйозна тактична помилка»

Проте політолог Володимир Фесенко попереджає опозицію, що організація повстання навесні може опинитися поразкою для опозиції. Оскільки, каже він, історично так склалося, що революції і майдани починалися саме пізньої осені, коли закінчувався сезон польових робіт. А в травні опозиціонерам буде важко зібрати народ.

Нинішня акція, якщо вони всерйоз це розглядають, – серйозна тактична помилка, це фальстарт
Володимир Фесенко
«Російська опозиція вже такої припустилася помилки. Вони спробували провести на травневі свята опозиційну акцію, на неї зібралися на порядок менше людей, ніж в грудні на Болотній. І тому я думаю, що нинішня акція, якщо вони всерйоз це розглядають, – це серйозна тактична помилка, це фальстарт, тому що немає ні соціально психологічних, ні політичних передумов для масового протестного руху зараз», – сказав політолог.

Крім того, політолог наголосив, що справжня мета цієї акції опозиції «Вставай, Україно!» – не відставка Президента Януковича, а збереження політичного обличчя опозиції, яка, на думку Володимира Фесенка, йде в народ, «бо вже не хоче чи не може блокувати парламент, і щоб не соромно було перед виборцями демонструє боротьбу».

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG