Спеціальні потреби

Страх і жадібність Януковича використовує Путін (огляд преси)


Київ – Побиття Тетяни Чорновол продовжило серію нападів на активістів Євромайдану, що значно почастішали за останні два тижні, констатує «Український тиждень». Опозиція переконана, що влада поставила перед своїми «орлами» завдання залякати найактивніших і відбити в інших бажання протестувати. Щоправда, зауважує видання, є й інша думка: до нападів на євромайданівців можуть бути причетні російські спецслужби. Кремль і далі робить усе, щоб розхитати ситуацію в Україні через провокації, спонукавши її владу до силового сценарію. За такого розвитку подій Москві легше буде зробити Януковича поступливішим, а відтак остаточно втягнути Україну в свою орбіту. Про це наголошується в статті «Деактивація. Хто і кого залякує в Україні».

Страх і жадібність – ось ті дві клавіші в душі українського президента, на яких його російський колега Володимир Путін зіграв відбій українській євроінтеграції. Страх втратити у 2015 році владу як захист. І жадібність до втримання влади як засобу примноження капіталу. Однак, як зауважує «Дзеркало тижня», проблема в тому, що ця допомога в комбінації з неготовністю Януковича до реформ, стимулює деградування української економіки. Президент відмовився від пакета заходів, які були напрацьовані в уряді і дають можливість лікувати, а не заліковувати українську економіку. Непопулярно. Залатати бюджетні діри й начепити на латки популістські подачки пенсіонерам і трудівникам бюджетної сфери? Викачувати Податковою з бізнесу кров і очікувати при цьому економічного зростання? Силоміць вилучати у того ж таки бізнесу гроші у фонди оплати передвиборної піраміди архітектора Клюєва і при цьому розраховувати на збільшення надходжень у бюджет? Після такого господарювання йтиметься не про те, що українські холодильники купують тільки в Росії, а про те, де знайти «авоську», щоб зберігати дефіцитні продукти за вікном. Ну а поки всього цього не сталося, тижневик пропонує розібратися в тому, як це починалося. Більше про плюси, мінуси і ризики основних міжпрезидентських домовленостей розповідає «Дзеркало тижня».

Тижневик «Коментарі» прогнозує, які виклики чекають на Україну 2014 року, і чи зможе суспільство адекватно на них зреагувати. Найнебезпечнішою тенденцією 2014 року, на думку тижневика, є загроза втрати керованості над будь-яким актуальним процесом у країні, починаючи від проблематики національної безпеки і закінчуючи адекватністю у будь-якому ЖЕКу. Також ключовим викликом залишається політичний конфлікт, що наприкінці 2013 року виплеснувся на вулиці. Крім цього, суспільству необхідно буде зберегти суспільну єдність, уникнути економічного колапсу і зміцнити громадянське суспільство. Від вирішення перерахованих вище «домашніх завдань» залежить головне – чи вдасться подолати кризу довіри українців до всіх без винятку державних інститутів України. Нелюбов народу до українського чиновництва не тільки через корупцію, вона зумовлена свавіллям, спрямованим на адресу окремих громадян. Країні потрібен новий суспільний договір, що є одним з наріжних викликів 2014 року. Стаття називається «Сім «домашніх завдань».

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG