Спеціальні потреби

В МЗС назвали втручанням коментарі світу про нові українські закони


Міністр закордонних справ Леонід Кожара висловив сьогодні послам США і ЄС в Україні занепокоєння української сторони у зв’язку з коментарями офіційних осіб «окремих іноземних держав і міжнародних інституцій» щодо роботи Верховної Ради.

Ці коментарі розглядаються в Києві як втручання у внутрішні справи України, заявив він.

Міністр також закликав іноземних дипломатів «бути максимально об’єктивними та виваженими в оцінках внутрішніх процесів» в Україні, а також «уникати однобічних заяв і коментарів, які не відображають реальний стан справ», повідомила пресова служба МЗС.

Перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калєтнік, теж присутній на зустрічі, запевняв послів, що голосування за суперечливі закони відбувалося вчора відповідно до чинного законодавства: зокрема, закон про Регламент Верховної Ради дозволяє голосування руками, а опозиція сама відмовилася від обговорення законопроектів, заявив він.

При цьому під час зустрічі було підтверджено налаштованість Верховної Ради «продовжити роботу з ухвалення законодавчих актів, спрямованих на забезпечення нагальних потреб розвитку держави та підтримку її євроінтеграційного курсу», повідомили в МЗС.

Раніше сьогодні комісар Європейського союзу з розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле висловив велике занепокоєння новими законами й наголосив, що вони суперечать європейським прагненням і зобов’язанням України за угодою про асоціацію з Євросоюзом. Президент Європейського парламенту Мартін Шульц попереджав, що події в парламенті можуть звести Україну з європейського шляху і від усього цивілізованого світу. Із критичними заявами виступали в Європейському союзі, зокрема, й верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, і низка міністрів закордонних справ країн-членів ЄС.

У США Державний департамент так само заявив учора, що і процес, і суть дій Верховної Ради кинули серйозний сумнів на зобов’язання України дотримуватися демократичних норм.

Учора більшість у Верховній Раді ухвалила низку законів без обговорення й без участі опозиції, за частину яких голосували відразу за основу і в цілому, і без електронної системи – підняттям рук. Ці закони, як і спосіб їхнього ухвалення, вже викликали різку критику; на думку політиків і правозахисників в Україні і за кордоном, вони обмежують права людини.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG