Спеціальні потреби

В оточенні Януковича кажуть, що Тимошенко до саміту не звільнять (європейська преса)


Європейська преса наголошує, що почула лише з джерел, близьких до Юлії Тимошенко, що вона погодилася на пропозицію європосланців Кокса і Квасневського лікуватися закордоном. Жодні інші джерела цього не підтвердили. Газети цитують також польського євродепутата Яцека Саріуша-Вольського про те, як «з оточення Віктора Януковича пролунали голоси, що перспектив для виходу Тимошенко з ув’язнення перед самітом немає». Західні оглядачі називають наближення вирішення Януковичем проблеми звільнення Тимошенко «моментом істини», а можливість підписання Києвом у Вільнюсі 28-29 листопада угоди про асоціацію з ЄС – «поворотним моментом в історії України».

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що у понеділок увечері президент Польщі зустрінеться в Кракові зі своїми колегами з України, Німеччини та Італії. Броніслав Коморовський, Віктор Янукович, Йоахім Ґаук та Джорджо Наполітано обговорять перспективи підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною, а також фактори, від яких це залежить. Газета з Варшави наголошує, що лідери західних країн захочуть тут почути, як президент Янукович збирається подолати один із головних бар’єрів на шляху до угоди з ЄС – звільнення з ув’язнення Юлії Тимошенко. Видання також зауважує, що поки що про можливість лікування Тимошенко за кордоном з її згоди – після розмови минулого тижня з Коксом і Квасневським – було відомо лише з уст її адвоката. Інші джерела, як пише газета, цього не підтвердили.

Брюссельська EUObserver, окрім констатування наближення «моменту істини» щодо зняття головного бар’єру для підписання угоди між Україною і ЄС у Вільнюсі в листопаді, вказує й на те, що «сам Янукович поки що зберігає спокій». Видання також не виключає, що у Кракові президенти Польщі, Німеччини та Італії почують від президента України щось нове у справі звільнення Юлії Тимошенко. Оглядач Ендрю Ретманн каже, що в разі, якщо Янукович скаже «так» щодо зняття всіх перешкод перед самітом у Вільнюсі, «Україна повільно стає ближчою до країн ЄС, але без обіцянок приєднання її як члена ЄС». «Якщо ж він (Янукович) скаже «ні», – продовжує Ретманн, – то це буде означати втягування України в Євразійський союз із передбачуваним на десятиріччя російським домінуванням та нестачею верховенства права». «Але, – зазначає Ретманн, – деякі дипломати ЄС кажуть, що Янукович обирає третю можливість – статус-кво чи ж утримання України поза межами ЄС і російською сферою впливу як його власного феодального володіння». Ендрю Ретманн наголошує тут на словах українського прем’єра Миколи Азарова, які він сказав у суботу, що, мовляв, навіть у разі «так» з боку президента України, це ще не означає справді «так». Бо за Азаровим, навіть у разі підписання угоди з ЄС, Україна залишає за собою право провести референдум про приєднання до Митного союзу під егідою Росії.

У розлогому інтерв’ю варшавському часописові POLSKA депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський наголосив, що через суперечності щодо країн-членів «Східного партнерства», включно з Україною, «між Росією та ЄС триває «холодна війна». Євродепутат також не виключив «непередбачуваних дій Росії проти України», навіть на кшталт воєнних дій проти Грузії у серпні 2008 року. Саріуш-Вольский повідомив тут, що є інформація від української сторони про можливість «провокацій у Криму», «і навіть того, що щось може статися з Юлією Тимошенко в ув’язненні». Польський політик також наголосив, що останні позитивні сигнали щодо вирішення долі Тимошенко «ще жодного разу не підтверджувалися». Саріуш-Вольский також повідомив, що «з оточення Януковича пролунали голоси про відсутність перспектив виходу Тимошенко з в’язниці до саміту ЄС у Вільнюсі, і це, на думку євродепутата, дуже тривожний сигнал».
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG