Спеціальні потреби

Нова справа проти Тимошенко – даремна витрата часу і грошей – експерт


Київ – Початок судового процесу у справі, серед фігурантів якої є Юлія Тимошенко, – про розкрадання 200 мільйонів доларів – її захисники пояснюють небажанням влади відпускати екс-прем’єра на лікування за кордон та спробою вплинути на процес переговорів щодо підписання угоди з Євросоюзом. Водночас у Партії регіонів визнають, що початок судового процесу, який має пройти у США та Швейцарії, вплине на голосування у Верховній Раді за проекти законів щодо лікування засуджених за кордоном.

Намаганням вплинути на процес, пов’язаний із підписанням угоди з Європейським союзом, пояснює юрист Валентина Теличенко спробу зробити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко головним фігурантом у суді в Швейцарії та США щодо повернення грошей Павла Лазаренка.

Ці обставини, ці рахунки вже давно в Швейцарії були досліджені. Тимошенко ніяких підозр не було заявлено
Валентина Теличенко
«Ці обставини, ці рахунки вже давно в Швейцарії були досліджені. Підозри Лазаренку були сформульовані. Тимошенко ніяких підозр не було заявлено. Зараз спробувати реанімувати ту справу – даремні зусилля і даремна витрата часу та грошей. Нічого, крім бажання довести європейцям, що вона винна в цьому, немає. Це винятково піар. Ніякого інформаційного приводу не сталося. Жодних нововиявлених обставин про причетність Тимошенко до тих незаконних дій немає», – зазначає Теличенко.

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявляє, що нову справу проти засудженої екс-прем’єра інспірували заради того, щоб залишити екс-прем’єра у неволі якнайдовше.

Розпочалася нова хвиля брудних технологій, пов’язана зі знаходженням відмовок і «відмазок»
Сергій Власенко
«Розпочалася нова хвиля брудних технологій, пов’язана зі знаходженням відмовок і «відмазок», чому Партія регіонів і Віктор Янукович особисто не хочуть вирішувати питання політично вмотивованого правосуддя», – наголошує Власенко.

«Нововиявлені обставини»

У Партії регіонів визнають, що початок судового процесу у США та Швейцарії у справі про розкрадання, де фігурує Юлія Тимошенко, вплине на голосування за проекти законів щодо лікування засуджених за кордоном. Про це повідомив лідер фракції цієї політичної сили Олександр Єфремов.

Якщо порушені карні справи за фінансовими операціями, то це додаткові обставини у справі Тимошенко
Олександр Єфремов
«Якщо порушені карні справи за фінансовими операціями, то це – додаткові обставини у справі Тимошенко. Ми коли розглядали на зборах фракції це питання, то виникло доволі бурхливе обговорення навколо цієї теми. Ця інформація просто не може не вплинути на рішення фракції», – зауважує Єфремов.

Небажання регіоналів випускати Юлію Тимошенко за кордон «нововиявленими обставинами» пояснив і депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

Депутати не знають, коли голосуватимуть за лікування ув’язнених за кордоном

Тим часом в опозиції нагадують, що найбільш прийнятним для вирішення «питання Тимошенко» як перешкоди на шляху до Європи є законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської, підтримати який закликала і сама Юлія Тимошенко. Про це заявляє голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат від «Батьківщини» Андрій Кожем’якін.

Будь-які розмови про зауваження, поправки, додатки – це заведення цієї проблеми у далекий-далекий кут
Андрій Кожем’якін
«Члени комітету від опозиційних фракцій будь-яких зауважень, поправок та пропозицій до цього законопроекту вносити не будуть. Будь-які розмови про зауваження, поправки, додатки – це заведення цієї проблеми у далекий-далекий кут», – відзначає Кожем’якін.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак може лише пообіцяти, що проекти законів щодо лікування засуджених за кордоном рано чи пізно розглянуть.

«Можемо перенести на середу, на четвер, але ми будемо розглядати», – каже Рибак.

За словами Володимира Рибака, у вівторок могло б відбутися голосування щодо законопроекту Анжеліки Лабунської, якби у понеділок його розглянув комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Утім, надвечір у понеділок опозиціонери заявили, що представники Партії регіонів та Компартії зірвали засідання цього комітету, проігнорувавши його.

Міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії у справі про розкрадання 200 мільйонів доларів, серед фігурантів якої є екс-прем’єри Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко. Про це повідомила юридична фірма Lawrence Graham, яка представлятиме інтереси українського уряду в цих судах.

Сергій Лещенко
x
Сергій Лещенко
Тим часом відомий журналіст Сергій Лещенко, який, за його словами, вивчав американську і швейцарську справи Лазаренка, називає нову справу проти Тимошенко «мильною бульбашкою» влади.

На своїй сторінці у «Фейсбук» він написав: «Сьогоднішній день можна вважати поворотним у історії Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Банкова, шукаючи способи уникнути прийнятного для Європи сценарію звільнення Тимошенко, вигадала мильну бульбашку про кримінальну справу проти Тимошенко в Швейцарії та США».

«Я трохи вивчав і американську, і швейцарську справи Лазаренка. Отже, Лазаренко був засуджений у Швейцарії та США за відмивання коштів. У Швейцарії – 10 мільйонів франків, у Америці – 22 мільйони доларів. І все. Про жодні 200 мільйонів не йдеться… Так само ніколи Тимошенко не переказувала гроші на рахунки Лазаренка у Швейцарії», – наголошує Сергій Лещенко.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG