Спеціальні потреби

Для вирішення «питання Тимошенко» скликають позачергову сесію


Київ – «Все складно», – каже представник місії Європарламенту Александр Квасневський, відповідаючи на запитання про перебіг переговорів щодо ухвалення закону, який дозволив би екс-прем’єру України Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон. Разом із тим він додає, що місію і перемовини продовжують. Тим часом у Верховній Раді нагадують, що невирішене «питання Тимошенко» наражає Україну на ризик зриву підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом та зазначають, що такий зрив призведе до важких економічних, соціальних і політичних наслідків.

Українські політики не використовують унікальних можливостей представників місії Європарламенту Пата Кокса і Александра Квасневського для пошуку компромісів із країнами-членами Євросоюзу. Натомість депутати змушують їх виконувати роль посередників у суперечках між фракціями парламенту, зауважує позафракційний депутат Петро Порошенко, коментуючи те, що опозиція і більшість знову не змогли домовитись щодо законопроектів, які надали б можливість Юлії Тимошенко виїхати за кордон для лікування. Невиконання ж однієї з передумов і, відповідно, зрив підписання угоди про асоціацію з ЄС матиме тяжкі наслідки, передусім, для населення України, відзначає Порошенко у коментарі Радіо Свобода.

Ті, хто ведуть ці брудні ігри, не уявляють собі реальних негативних наслідків. А вони матимуть три площини: економічні, політичні, соціальні
Петро Порошенко
«Ситуація буде дуже погана. Ті, хто сьогодні ведуть ці брудні ігри, не уявляють собі реальних негативних наслідків. А вони матимуть три площини: економічні дуже важкі, політичні, бо Україна виявляється ненадійним абсолютно партнером, обіцянки якої нічого не варті, соціальні з різким погіршенням рівня життя людей. Комплекс цих проблем не вартий того, щоби з цим бавитись», – каже Порошенко.

Він також нагадує, що наступного року мають відбутися вибори до Європарламенту, що означає оновлення усіх його структур. Відтак, у випадку зриву підписання угоди про з ЄС, поновити діалог про інтеграцію України до Європи, якщо й вдасться, то лише за 2-3 роки, зазначає депутат.

Яценюк: був продемонстрований сценарій зриву саміту Україна-ЄС

Утім, в опозиції не полишають надій домогтися від Партії регіонів вирішення «питання Тимошенко». За словами голови фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, під час чергової наради керівників фракцій із головою Верховної Ради Володимиром Рибаком за участі Пата Кокса і Александра Квасневського регіоналами «був продемонстрований сценарій зриву саміту Україна-ЄС». Фракція Партії регіонів відмовляється розглядати будь-який із варіантів закону про лікування ув’язнених за кордоном, запевняє він. Аби продемонструвати волю до вирішення проблеми, опозиція зібрали понад 150 підписів депутатів за призначення позачергового пленарного засідання та вирішили проголосувати за законопроекти від влади, заявляє Арсеній Яценюк.

Якщо регіонали хочуть угоду – вони приходять у вівторок і голосують за законопроект про надання Тимошенко медичної допомоги
Арсеній Яценюк
«Ми, незважаючи на те, що багато положень законів Віктора Януковича про прокуратуру і про вибори народних депутатів є для нас неприйнятними, голосуємо за перше читання цих законопроектів. Щоб не дати можливості Партії регіонів звалити відповідальність за зрив саміту між Україною і Європейським союзом на українську опозицію. Якщо регіонали хочуть угоду – вони приходять у вівторок і голосують за законопроект про надання Тимошенко медичної допомоги», – наголошує Яценюк.

Зрештою Верховна Рада ухвалила за основу закон «Про прокуратуру» в президентській редакції, а також ухвалила у першому читання зміни до виборчого законодавства у редакції Партії регіонів.

Єфремов: навіщо ми займаємося грою і не робимо роботу

Утім, це не налаштувало регіоналів на прискорення роботи над законопроектом щодо лікування Тимошенко за кордоном. На його доопрацювання потрібно більше часу, ніж залишилося до можливої позачергової сесії, каже голова фракції Парті регіонів Олександр Єфремов.

Казати тепер, що давайте призначимо сесію на такий-то день, не маючи на руках відповідного документа, це – профанація
Олександр Єфремов
«Навіщо ми займаємося грою і не робимо ту роботу, яку маємо робити щодня? Питання щодо роботи наступного тижня пов’язане із напрацюванням законопроекту щодо лікування ув’язнених за кордоном. Я не знаю коли робоча група видасть його як документ. Немає проблеми – голови трьох фракцій поставили підписи і парламент може починати працювати у будь-який день. Але казати тепер, що давайте призначимо сесію на такий-то день, як заявив Яценюк, не маючи на руках відповідного документа, це – профанація», – сказав Єфремов.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак заявляє, що готовий призначити позачергову сесію на середу, 13 листопада. Він закликав депутатів надати йому список голосів, зібраних за проведення сесії, для того, щоб він міг підписати відповідне розпорядження.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG