Спеціальні потреби

Янукович пообіцяв вирішити справу Тимошенко до 21 жовтня (європейська преса)


Західні експерти попереджають, що український фінансовий ринок опинився у вівторок, після падіння ціни на українські урядові облігації, у дуже «поганій ситуації». Серед причин зниження кредитного рейтингу України називають погіршення відносин із Росією. Деякі європейські аналітики також стверджують, що президент України Віктор Янукович «буде робити все, аби підписати в листопаді угоду про асоціацію з ЄС». Газети в Європі також цитують слова українського глави, коли він сказав в ООН, що «вирішення справи Тимошенко очікується до 21 жовтня». Преса також інформує про більш жорсткий контроль України над імпортом автомобілів із Росії.

Європейський варіант The Wall Street Journal попереджає, що ціни на українські урядові облігації впали у вівторок до нових мінімальних позначок. Тут йдеться про те, що українські цінні папери втрачають популярність на борговому ринку і їхня прибутковість терміном на десять років підскочила тепер із 9,6 відсотка до 10,5 відсотка, хоча у квітні цього року вона складала лише 7,5 відсотка. Експерти, яких цитує видання, кажуть, що Україна тепер має один із найбільш відсталих ринків, який потрапив у погану ситуацію. Серед причин такого погіршення експерти називають все складніші відносини України з Росією, а також економічний спад, наростання торгового дефіциту, зменшення валютних резервів Нацбанку України. Також загрози створює наближення для Києва виплат за боргами, коли до кінця 2014 року Україна повинна виплатити майже 11 мільярдів доларів. «Всіх валютних резервів України вистачить лише для оплатити імпорту за пару місяців», – попереджає газета. Тут також наводяться думки аналітиків про те, що підписання Україною угоди з ЄС могло б у середньотерміновій перспективі мати позитивні наслідки на економіку та політику Києва. Але експерти також побоюються, що ситуація на фінансовому ринку України буде найближчим часом лише погіршуватися, особливо із можливими економічними санкціями з боку Росії.

Польська Gazeta Wyborcza вважає, що «підписанню угоди про асоціацію з ЄС можуть зашкодити самі українці, а не Росія», особливо, коли президент Янукович не виконає головних умов ЄС, включно зі звільненням з ув’язнення Юлії Тимошенко. Експерт із Москви Андрій Суздальцев, якого цитує видання з Варшави, вважає, що «тепер український президент буде робити все можливе, щоб підписати в листопаді угоду про асоціацію з ЄС».

Ще одне польське видання, Rzeczpospolita, коментує заяву президента України Віктора Януковича про те, що справа ув’язненої Юлії Тимошенко «буде вирішена до 21 жовтня». Таку заяву він зробив, як зауважує газета з Варшави, під час своєї зустрічі в кулуарах 68-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку з президентами Польщі, Болгарії, Хорватії, Естонії, Литви, Словаччини і Словенії, а також із президентом Європейської ради Германом Ван Ромпеєм. 21 жовтня, як інформує газета, відбудеться засідання Ради ЄС, на якому міністри закордонних справ Європейського союзу ухвалять рішення, чи підписувати з Києвом у листопаді на саміті у Вільнюсі угоду про асоціацію, чи ні. Основою для такого рішення стане аналіз в ЄС ступеня виконання владою президента Януковича головних умов ЄС.

Московське видання «Комерсант» повідомляє, що «Україна тимчасово призупинила пропуск через свій державний кордон автомобілів із Росії та Білорусі». Формально це пояснюють у Державній прикордонні службі «недопущенням завезення до України збудника африканської чуми свиней». Тут також повідомляється, що «припинення руху транспорту на кордоні з Росією та Білоруссю здійснюється на вимогу уряду в Києві».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG