Спеціальні потреби

Торговельна війна – лише перший крок Кремля проти України (огляд преси)


Київ – Торговельну блокаду товарів українського походження митницею Росії газета «День» називає лише першим етапом багатоходової гри, мета якої зіштовхнути Україну в прірву економічних, а відтак – соціальних негараздів. Ставка – вибори президента 2015 року. В Кремлі розуміють, що гру під назвою «листопад – угода України з ЄС» вони програють. Тож атака – на випередження. І йдеться про удар по українській економіці в час, коли вона буде найбільш уразлива – в період імплементації угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Дописувач видання вважає, що ланцюг розгортатиметься в певному порядку. Перший етап – зупинити (навіть у збиток собі) українське виробництво. Щоб закрити дірку в бюджеті, владі доведеться просити бізнес зціпити зуби і платити заплановані податки. І за це поплатиться рейтингом. Експерт пише також про гривневий голод, який «підігріватимуть» російські банки. Докладніше про це йдеться у статті «Замах на гривню».

Українські чиновники, вочевидь, натхненні прикладом Литви й заявою ЄС, і собі вкотре порушили питання справедливості ціни російського блакитного палива для України. Чи може Україна в контексті подій в ЄС зробити для себе зменшення ціни газу в «Газпромі»? Як зауважує експерт газети «День», Україна могла отримати зниження ціни ще 3-4 роки тому, коли всі експерти закликали до арбітражного подання про перегляд газових контрактів. І нині країна мала б або домовленість з «Газпромом» ще в доарбітражному провадженні, або – виграну справу. І нині, хоча і з запізненням, Україна таки повинна подати звернення в Стокгольмський арбітраж, як це робили європейські компанії. Треба не просто заявляти, що держава зможе діяти, а робити це. Тим паче, зараз, коли українська влада бачить недружні дії з боку Росії, зауважує експерт.

Сьогодні з 20 тисяч загальноосвітніх навчальних закладів дві третини шкіл розташовані в сільській місцевості. Там навчаються майже 1,5 мільйона учнів, тобто кожний третій. З проблемами сільських шкіл і загалом негараздами в середній школі знайомить читачів газета «Голос України». Зокрема, видання пише про погіршення здоров'я школярів взагалі і молодших учнів зокрема. Серед причин – навчальне навантаження, гіподинамія, нераціональний розклад уроків, недостатнє освітлення в класах, обмежене і неякісне харчування. А ще в школі погані підручники, а вчителі позбавлені права їх вибирати. Не менша проблема – кадри, гідна оплата праці, створення сучасної системи підвищення кваліфікації вчителя.

Під виглядом розстрочки на купівлю металопластикових вікон шахраї часто оформлюють покупцям банківські кредити, залишаючи людей без товару. Про те, як вберегтися від шахраїв, розповідає газета «Факти».
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG