Спеціальні потреби

Луценко викликає Кузьміна до суду


Київ – На 29 квітня призначено перше судове засідання у справі за позовом Юрія Луценка до Рената Кузьміна. Колишній міністр вважає, що саме заступник генпрокурора – на рівні з двома київськими судами – має відповісти за арешт, який суд у Страсбурзі раніше визнав таким, що порушує права Луценка.

Сторона Юрія Луценка вимагає розслідування обставин, за яких Генеральна прокуратура наполягала, а суд ухвалив рішення щодо утримання екс-міністра МВС під вартою до вироку. Як розповів Радіо Свобода адвокат Луценка Ігор Фомін, розраховувати на те, що суд визнає дії заступника генпрокурора Рената Кузьміна незаконними, не доводиться. Утім, яким би не було рішення суду, воно покаже якість роботи в Україні правоохоронних органів та судової системи, наголошує Фомін.

«Ми бачили, як у нас засуджуються невинні люди. А зараз ми показуємо, як у нас розслідуються злочини. А незаконне утримання особи під ватрою – це злочин. Юрій Луценко розуміє, що стосовно певних осіб не буде порушено ніяких кримінальних справ. Ми маємо довести всім, що наша система не буде працювати стосовно тих осіб, що скоїли злочин. Якщо ми це будемо замовчувати, якщо ми цього не будемо робити, то хто це буде робити? Маємо доводити ці речі навіть якщо у нас немає шансу на перемогу», – каже Фомін.

Якщо ми це будемо замовчувати, якщо ми цього не будемо робити, то хто це буде робити?
адвокат Фомін
Луценко вийшов з в’язниці і став нікому непотрібним – Колесніченко

Те, що процес за позовом щодо незаконних дій Рената Кузьміна та суддів Печерського й Апеляційного судів Києва може бути важливішим для Юрія Луценка, ніж рішення суду, припускає і член парламентського комітету з питань верховенства права і правосуддя, депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

А йому ж треба гроші заробляти, йому треба бути в темі. Тому він буде постійно нагадувати про себе через різні піар-приводи
Вадим Колесніченко
На його думку, недоліки законодавства, через які Луценко перебував більше року за ґратами без судового вироку, у новому Кримінальному процесуальному кодексі виправлені.

«Луценко може позиватися до всіх, бо це, у першу чергу, піар-привід тому, що рішення по цьому суду для нього особисто нічого не дає. Він буде позиватися до кожного слідчого, до кожного судді, тому що він вийшов з в’язниці і став нікому непотрібним. А йому ж треба гроші заробляти, йому треба бути в темі. Тому він буде постійно нагадувати про себе через різні піар-приводи. Я не бачу тут жодної потреби – виділяти Луценка чи Петренка. Все це юридичні та інформаційні приводи», – вважає Колесніченко.

Звинувачення проти Кузьміна можуть використати, щоб прибрати його з посади – Фесенко

Безперспективні – у нинішній політичній ситуації – судові позови є одним із небагатьох інструментів, які залишилися у опозиційних політиків, зауважує у розмові з Радіо Свобода політолог Володимир Фесенко.

Тут є ще один мотив – це вплив на громадську думку
Володимир Фесенко
«Мінімум два мотиви: для того, щоб потім звернутися до Європейського суду з прав людини, або через певний час, коли зміниться політична ситуація, зміниться влада, повернутися до цієї справи, сподіваючись на зовсім інший результат. Тут є ще один мотив – це вплив на громадську думку. І Луценко, і деякі інші опозиціонери можуть сподіватися на те, що така цілеспрямована боротьба з Кузьміним, сам факт цього процесу, звинувачення проти Кузьміна можуть бути використані для того, щоб прибрати його з посади», – зазначає Фесенко.

Юрій Луценко наразі перебуває на лікуванні у Польщі, але він має бажання особисто брати участь у судовому процесі. Тож адвокати проситимуть суд у понеділок не розглядати справу по суті. Про це Радіо Свобода повідомив Ігор Фомін.

Юрія Луценка арештували наприкінці грудня 2010 року, він перебував за ґратами понад два роки. Європейський суд із прав людини визнав його арешт і утримання під вартою до вироку суду такими, що порушили права людини.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG