Спеціальні потреби

Хто наживеться на Луценкові? (Огляд преси)


Київ – У Юрія Луценка є три шляхи для політичного майбуття: стати маріонеткою влади, залишатися прапором опозиції чи, всупереч українській політичній традиції, еволюціонувати в морального авторитета нового типу. Як стверджує тижневик «Коментарі», вихід на свободу Луценка може дійсно зміцнити опозицію з погляду моральності, авторитету та ідеології. Адже ніхто з лідерів опозиційної трійки не має луценківського досвіду політв’язня і такого реноме незламного борця з режимом. Однак у цьому є як свої плюси, так і мінуси. Про них йдеться в статті «Хто наживеться на в’язні совісті».

Юрій Луценко або розсварить опозицію, як вважають на Банковій, або стане ланкою, якої їй не вистачало в організації вуличних акцій. Тут він набагато сильніший, аніж Яценюк, Кличко та Тягнибок, переконаний експерт «Газети по-українськи. Його вихід – це тактичне підсилення опозиції. Якщо її лідери відсунуть власні амбіції на другий план і зможуть використати сильні сторони Луценка, це буде позитив. Є побоювання, що екс-міністр може послабити цих лідерів. Однак, якщо вони направлять енергію на те, що їх об’єднує, буде конструктивна робота.

За підрахунками Антикорупційного бюро, обіг відкатів правоохоронцям від
грального бізнесу лише в Києві за рік становить близько одного мільярда доларів, стверджує газета «День». Видання пише, що під виглядом державних лотерей стали створюватися різного роду ігрові установи, де продається фактично доступ до «одноруких бандитів». Всі оператори державних лотерей, які мають відповідні ліцензії, мають працювати в абсолютно прозорій для Мінфіну системі. А насправді гроші від ігрового бізнесу надходять не до бюджету, а до кишені корумпованим урядовцям правоохоронних органів, які «кришують» цей бізнес, наголошує експерт «Дня». Публікація називається «На кого тепер працюють «однорукі бандити»?».

Найбільш високооплачуваний письменник України, один із найдорожчих політиків-літераторів планети – все це про нього, президента Віктора Януковича. Як констатує тижневик «Кореспондент», донецька друкарня платить Януковичу астрономічні навіть за світовими мірками суми. До прикладу, серед політиків-письменників український лідер – безперечний фаворит. Навіть господар Білого дому Барак Обама за свою найуспішнішу книгу – «Мрії мого батька», випущену в 1995 році, отримав у 2011-му роялті в межах 0,1-1 мільйона американських доларів. Але ж його твори перекладені багатьма мовами і видані мільйонними тиражами. Натомість тиражі книг Януковича точно невідомі. Та й авторськими творами назвати «творчість» президента складно: зазвичай, це збірники його інтерв'ю за різні роки. А головне, у продажу їх немає. Більше з творчим доробком Януковича і гонорарами за нього видання знайомить у статті «Віктор Федорович Дюма».
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG