Спеціальні потреби

Луганські гірники висунули вимоги Ахметову


Протест шахтарів на Луганщині, 10 січня 2013 року (фото зі сторінки Facebook Костянтина Ільченка http://www.facebook.com/IlchenkoK)
Протест шахтарів на Луганщині, 10 січня 2013 року (фото зі сторінки Facebook Костянтина Ільченка http://www.facebook.com/IlchenkoK)
На Луганщині протестують гірники. Представники Незалежної шахтарської профспілки зранку 10 січня зайняли кабінет директора шахти «Червоний партизан» у місті Свердловську. Вони прийшли туди з плакатом «Ахметов, ми тебе чекаємо», звертаючись до власника підприємства. Представники профспілки побоюються масових звільнень, вимагають регулярної виплати «13-ї зарплати» за результатами року, а ще – зараховувати як робочий весь час перебування на шахті. Керівництво шахти назвало учасників протесту хуліганами, а керівник Луганщини Володимир Пристюк створив комісію зі врегулювання конфлікту. Учасник протесту, г олова профкому Незалежної профспілки Свердловська Костянтин Ільченко увечері розповів Радіо Свобода, що переговори протягом дня були безрезультатними, і тому профспілкові активісти збираються ночувати у директорському кабінеті.

– Приїжджали представники обласної державної адміністрації і ДТЕКу, це компанія, яка належить Ахметову. Переговори ні до чого не привели. Нас пробували просто вивести з кабінету під різними приводами і перевести діалог у кабінети обладміністрації. Ми розуміємо, що це просто такий тактичний хід, щоб зняти цю акцію і завтра вона просто помре в цих усіх бюрократичних коридорах. Тому ми не погодилися.

– Менеджери кажуть, що ніяких скорочень не буде, навпаки, що відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів на шахтах – із такою заявою виступив виконавчий директор ДТЕК Юрій Риженков, що Ви про це можете сказати?
Cподіваємося, що наша акція зашкодить їхнім планам провести масові звільнення

– Якби ми не вийшли на цей протест, то не було б цих заяв. Це брехня. Сьогодні змушують, силоміць змушують, застосовуючи погрози, всіх без винятку 100 відсотків працівників підписувати попередження про згоду з майбутнім звільненням. Причому мова йде не про скорочення, а про звільнення з подальшим прийняттям на роботу, але вже тих, кого адміністрація буде вважати за належне прийняти. Тому якраз наш виступ і змушує їх сьогодні брехати і рятувати честь свого мундиру цією брехнею. І ми дуже сподіваємося, що наша акція зашкодить цим їхнім планам провести масові звільнення і таким чином ми врятуємо тисячі шахтарських сімей.

– Скільки взагалі людей бере участь у цій акції?

– В акції беруть участь працівники профкому шахти «Червоний партизан», нашої незалежної профспілки, і члени профкому міської організації, усього вдень нас було 20 людей, зараз 12 на ніч залишилися.

– Я чому про це запитую, тому що представники профспілки працівників вугільної промисловості сказали, що Ваша діяльність політична, провокаційна і що Ви маєте сумнівну репутацію, не представляєте всіх гірників.
Запитувати дозволу у цих бандитів, жити нам чи ні, ми не будемо

– Вони повинні це говорити, тому що профспілка робітників вугільної промисловості – це одна частина вугільної мафії, в якій бере участь і ДТЕК, влада і також галузева профспілка. Вибачте, запитувати дозволу у них, у цих бандитів, жити нам чи ні, ми не будемо.

– Чи ви висуваєте якісь політичні вимоги, чи тільки економічні?

– Сьогодні ми висунули соціально-економічні вимоги. Але якщо ми зрозуміємо, що губернатор і представники ДТЕК із нами в дурня бавляться, то тоді наша незалежна профспілка готова разом з іншими громадськими організаціями висунути Президентові України політичні вимоги. Але це вже буде стосуватися реформи цілої системи цієї кримінальної.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG