Спеціальні потреби

Майдан приєднався до Грушевського


Київ – Зустріч влади та парламентської опозиції, яка тривала у четвер більше чотирьох годин – минула безрезультатно. За словами Віталя Кличка, влада погодилася звільнити затриманих на Грушевського людей лише за умов припинення силових дій. Активні учасники спротиву сприйняли ці слова вигуками невдоволення. Відтак лідери опозиції оголосили про те, що вулиця Грушевського стає частиною Майдану. Між тим, влада раніше висловила невдоволення тим, що опозиція не засудила дії екстремістів.

Після закінчення переговорів Віталій Кличко та Олег Тягнибок пішли не на Майдан, а на вулицю Грушевського, де тривало перемир’я. Опозиціонери розповіли, що влада погодилася змінити запобіжний захід для затриманих активістів протесту, а МВС не застосовуватиме вогнепальну зброю (хоча досі застосування вогнепальної зброї з боку влади заперечувалося). А в наступний вівторок парламент розгляне висунуті протестувальниками вимоги: зокрема, відставку уряду та амністію для учасників заворушень.

Однак влада висунула також свої умови – припинення силових дій і створення буферної зони між активними учасниками спротиву та працівниками МВС. Фактично, активісти мають залишити барикади і відступити з вулиці Грушевського. Тож, серед активістів спротиву було багато невдоволених тим, що опозиційні лідери, не досягнувши реальних результатів, закликають подовжити перемир’я.

Лідери опозиції дослухалися до Майдану


Згодом на майдані Незалежності Віталій Кличко визнав, що багатьом його промова не сподобається. Він визнав, що влада веде переговори нечесно, але зазначив, що переговори варто продовжувати – аби не пролилася кров. Натомість лідер УДАРу закликав до страйку.

Олега Тягнибока, який розповідав про перебіг переговорів, почали засвистувати досить голосно. Олег Тягнибок закликав визначитися – чинити далі спротив чи погодитися на перемир’я. Більшість учасників мітингу проголосували за спротив. Відтак Арсеній Яценюк оголосив про те, що барикади на вулиці Грушевського стають територією Майдану.«Рішення ухвалили. Ми оголошуємо Грушевського територією Майдану, – сказав Яценюк. – Ні кроку назад. Я прошу всіх – дисципліна. Це підтримується? Чітке виконання наказів. Це підтримується? Чи розширюємо ми територію Майдану? Звертаюся до Андрія Парубія розширити територію Майдану».

Раніше міністр юстиції Олена Лукаш, яка входить до робочої групи з врегулювання політичної кризи, заявила про продовження переговорів. Вона також висловила жаль з приводу того, що «вдруге лідери опозиції відмовилися від оголошення заяви про засудження екстремістських дій».

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG