Спеціальні потреби

Опитування доводять: Янукович матиме серйозного Кличка (світова преса)


Прага – Світова преса обурена побиттям групою хуліганів невизначеної політичної приналежності двох журналістів під час політичних акцій в Києві 18 травня. «Напали на нас лише тому, що ми їх фотографували», – заявив пресі один із постраждалих, фоторепортер газети «Комерсант» Влад Содель. Деякі газети у Європі вже звернули увагу на останні опитування соціологів в Києві (GfK Україна), згідно з якими лідер партії УДАР Віталій Кличко зрівнявся у популярності з чинним президентом України Віктором Януковичем. Впливові світові видання висвітлюють презентацію у київському PinchukArtCenter виставки 11 китайських художників різних поколінь.

Польська Gazeta Wyborcza цитує оцінки експертами фото та відеоматеріалів з місця побиття журналістки «5-го каналу» Ольги Сніцарчук та фоторепортера газети «Комерсант» Влада Соделя під час політичних демонстрацій 18 травня. За цими даними, не виключена причетність до побиття активістів молодіжного крила Партії регіонів. Хоча в пресі вже з’явилася суперечлива інформація про участь у побитті журналістів нібито охоронців демонстрації опозиції. Польська газета також інформує, що «лише цього року в Україні було близько 100 атак на журналістів. У минулому році таких нарахували біля 200 і більшість ініціаторів насильства над представниками преси так і залишилися не покараними», – наголошує Gazeta Wyborcza.

Міжнародний Комітет захисту журналістів, Committee To Protect Journalists, інформує про обурення у світі пасивністю і бездіяльністю правоохоронців у Києві під час актів насильства проти представників преси. У своїй публікації комітет зауважує, що «багато журналістів під час акції протесту перед міністерством внутрішніх справ України цього тижня вимагають відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка».

Ще одна польська газета – Rzeczpospolita – наголошує у своєму матеріалі, що «Віталій Кличко популярний як президент». Видання інформує, що останні опитування українців (зокрема – проведені компанією GfK Україна) доводять, що лідер партії УДАР Віталій Кличко зрівнявся за популярністю з чинним президентом Віктором Януковичем. Дані цього опитування свідчать, що Кличко у першому турі виборів президента міг би набрати не менше Януковича, у разі другого туру – виграв би у чинного глави держави з результатом у 38 відсотків. Польська газета вважає, що наслідки опитувань вже свідчать , що «під час виборів президента України у 2015 році Віктор Янукович матиме серйозного супротивника» саме у особі Віталія Кличка. Експерти пояснюють популярність Кличка «пасивністю» інших опозиційних сил в Україні, а також ув’язненням лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Газета також зауважує, з посиланнями на аналітиків, що влада в Києві, враховуючи розбіжності в опозиції, готується запровадити законодавчо лише один тур президентських виборів, що збільшує шанси Віктора Януковича залишитися при владі на другий термін.

Брюссельське видання EUObserver інформує, що згідно з новою доповіддю Держдепартаменту США про стан свободи релігій у світі за 2012 рік, спостерігається «глобальне зростання антисемітизму та антимусульманської риторики у світі». Антимусульманські випади поширені в ЄС та країнах Азії. Антисемітизм зріс, згідно з даними США, «в таких країнах, як Венесуела, Єгипет, Україна, Іран, Росія, Аргентіна та Угорщина».

Відомий американський часопис Forbes оприлюднив розлогий матеріал про нову виставку PinchukArtCenter у Києві робіт 11 китайських художників різних поколінь під назвою «Китай, Китай». Основною темою виставки, як йдеться у публікації, є «напруження між індивідуальним і колективним мисленням, яке не лише прослідковується через всю китайську історію та безперервно формує сучасне суспільство, а також набирає великого значення на Заході».
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG