Спеціальні потреби

Чотири мільйони доларів зібрали для бідних дітей в Угорщині


Угорщина – Майже 100 мільйонів форинтів (в еквіваленті неповних 4 мільйони доларів США) зібрали в Угорщині на потреби сиріт та бідних дітей. Доброчинну акцію започаткували перед Новим роком на Угорському громадському телебаченні, а кількамільйонний чек отримав національний фонд чину отців-францисканців, які опікуються дітьми з неповних та незаможних родин.

Доброчинну акцію «Бути порядним – добре!» розпочали на Угорському громадському телебаченні 16 грудня за допомогою спеціального телемарафону, до якого приєдналися також державні телеканали «Дуна» і «Дуна-Word» та радіостанції «Кошут» і «Петефі». Як повідомляється, цю програму дивилися і слухали понад 2 мільйони осіб. А до прямої телефонної лінії підключилися понад 40 тисяч абонентів із 29 країн світу.

Після меси подяки в Будапешті керівник фонду чину святих отців-францисканців Чаба Бьойте, якому урочисто вручили чек на 92 мільйони форинтів, зазначив: «Наша фунданція планує створити на зібрані кошти навчально-трудовий центр для молоді з сиротинців та дитячих інтернатів. Це буде нашим першим кроком».

Святий отець також додав, що його дуже тішить та обставина, що гасло доброчинної кампанії «Бути порядним – добре!» у ці святкові дні привернуло увагу багатьох його співвітчизників та приватних організацій.

«Це свідчить про значний моральний потенціал громадських мас-медіа»

Найбільший доброчинний грошовий переказ – 20 мільйонів форинтів (майже 900 тисяч доларів США) – на потреби бідних дітей з-поміж угорських компаній зробила нафтова корпорація «МОЛ». Її представник Домокош Соллар пояснив: «Наше підприємство займається благочинною діяльністю не один рік. Це програми спонсорства, меценатства та деякі інші. Час від часу знаходимо кошти і на такі доброчинні акції, як оцей всеугорський телемарафон. Ми раді, що в пору економічної рецесії могли знайти для потреб бідних дітей оцю суму грошей».

На рахунок благодійного фонду отців-францисканців надійшли також кошти від відомої в Угорщині компанії з виробництва алкогольного напою «Цвак», деяких інших підприємств, а також приватних осіб. Лише у перший день телемарафону вдалося зібрати левову частку від усієї суми грошей – 72 мільйони форинтів, або понад 3 мільйони американських доларів, йдеться у повідомленнях угорських ЗМІ.

Не в останню чергу це сталося завдяки авторитету угорського громадського телебачення, вважають організатори телемарафону «Бути порядним – добре!».

«Нам вдалося задіяти потужні сили в цій кампанії. І це свідчить про значний моральний потенціал громадських мас-медіа»,не без гордості зазначила радник із питань культури Національного теле- й радіохолдингу Беатрікс Шіклоші.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG