Спеціальні потреби

«Газпром» не поспішає радіти від трубної пропозиції Азарова (світова преса)


Міжнародні ЗМІ аналізують пропозицію українського уряду дозволити приватизацію головної енергетичної компанії України – «Нафтогазу». Оглядачі також повідомляють про боротьбу за телеканал ТВі, який називають «останнім бастіоном» опозиції. Крім цього, преса знайшла українське коріння в історії довкола бостонського теракту. Журналісти також звертають увагу на пробні уроки рибальства в українських школах.

На тлі коливань між Євросоюзом і Митним союзом український уряд запропонував законопроект, який дозволяє приватизацію української газової компанії та передачу в оренду газотранспортної системи, пише російська газета «Коммерсант». Хоча у пояснювальній записці мовиться, що зміни є вимогою Європейської енергетичної спільноти, джерела в компанії «Нафтогаз» повідомили «Коммерсанту», що документ став результатом переговорів керівника «Газпрому» Олексія Міллера з віце-прем’єром України Юрієм Бойком минулого тижня в Москві. «Газпром» чекає цієї реформи, але, як зауважує російське видання, наразі не поспішає трактувати її на свою користь, особливо з огляду на те, що блокувати новий закон обіцяє українська опозиція. Для створення консорціуму з Україною Росія має ще одну вимогу – вихід України з європейської енергетичної спільноти, на чому наголошував російський прем’єр Дмитро Медведєв. Як пише «Коммерсант», мета України на переговорах з Росією – домогтися зниження ціни на газ до 260-280 доларів за тисячу кубометрів заднім числом, з початку року, тепер же середня за ціна за рік становитиме для України, за оцінкою «Газпрому», 352 долари.

Український телеканал ТВі став жертвою непрозорого ворожого поглинання. Про це пише британська газета Financial Times, яка повідомляє про страйк журналістів, які вимагають оприлюднити ім’я справжнього власника. Британський оглядач Ґрегем Стак (Graham Stack) зауважує, що, як виглядає, структура власності телеканалу змінилася двічі за місяць, а керівництво тричі – з Катеринчук на Шевченка, потім знову на Катеринчук, і знову на Шевченка. Британське видання повідомляє про підозри, що за останніми подіями стоїть хтось із правлячої в Україні Партії регіонів, так само як і про чутки, що катавасія невипадково почалася після смерті російського олігарха у вигнанні Бориса Березовського. Після усунення з кабельних мереж ТВі має незначне покриття в Україні, але видання наводить думку, що в плані якості – це ключовий канал, який вважають «останнім бастіоном» для опозиційних голосів і для розслідувань. Тим часом журналістка ТВі Наталя Седлецька, яка відома своїми гострими розслідуваннями, повідомила, що готує сюжет про останній конфлікт, власне, на каналі.

Американське видання The New York Review of Books друкує уривки розмови з таємничим ісламістом «Мішею». Саме його родина Царнаєвих звинувачує у тому, що він підбурював старшого з двох братів на теракт у Бостоні всередині квітня. «Він повністю промив йому мізки», – заявляв дядько Царнаєвих. Як пише видання, Міша виявився 39-річним американським громадянином Михайлом Алахвердовим. Його мати – етнічна українка, а батько – вірменин, які виїхали за океан у 1990-х роках, щоб врятуватися від гонінь на християн в Азербайджані. Алахвердов живе в штаті Роуд Айленд у скромній квартирі разом із батьками. Він визнає, що прийняв іслам і знав Тамерлана Царнаєва, але заперечує те, що був його вчителем. «Якби я був вчителем, то би запевнився, що він ніколи нічого подібного не зробить», – заявив «Міша». Він повідомив, що віддав на перевірку в ФБР свій комп’ютер йтелефон і сподівається, що його справу закриють.

Польське радіо повідомляє про те, що в Україні в деяких школах на Київщині і Луганщині почали викладати рибальство. Там можна дізнатися, де можна зловити багато риби і які приманки використовувати, а зловлену рибу радять назад вкинути у воду. Факультативні уроки наразі безкоштовно організувала одна з організацій рибалок України. Пробні уроки проводять для учнів 5 і 7 класів – і хлопчиків, і дівчаток. Втім, екологи проти таких занять, вони вважають, що дітей краще вчити, як захищати довкілля, а не ловити рибу.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG