Спеціальні потреби

Комітет ООН нагадав Росії про Гаагу, прийнявши новий проект резолюції з Криму


Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН затвердив оновлений проект резолюції щодо Криму.

71 голос - за, 25 - проти, 77 - утрималися від голосування.

"Росія має повною мірою і негайно виконати тимчасові заходи передбачені рішенням Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року", - про це йдеться в оновленому проекті резолюції щодо Криму "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)", затвердженому 14 листопада.

Міжнародний суд, зокрема, вимагав від Росії відновити права та свободи громадян на півострові, включаючи доступ до навчання українською та кримськотатарськими мовами та відновити роботу кримськотатарського Меджлісу, який Росія досі вважає екстремістською організацією.

Читайте про рішення Міжнародного суду ООН докладніше: Суд у Гаазі вимагає від Росії припинити порушення прав етнічних українців і татар у Криму.

"Така неповага Росії до міжнародних зобов’язань мусить отримати належну відповідь з боку міжнародної спільноти", - говорив президент України Порошенко, виступаючи в ООН в вересні. Про це нагадав у Facebook заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

Оновлений проект резолюції, співавторами якої виступили більше 40 країн, засуджує окупацію Криму, незаконне запровадження законів та управління в Криму з боку Російської Федерації і вимагає від РФ поважати міжнародне право і закони, які були в Криму до окупації.

Сергій Кислиця, заступник міністра закордонних справ України представляє проект резолюції
Сергій Кислиця, заступник міністра закордонних справ України представляє проект резолюції

"Саме погіршення стану дотримання прав людини на півострові зумовили необхідність прийняття оновленої резолюції", - заявив під час комітетських слухань представник Великобританії в ООН

В ООН закликають Росію негайно припинити "дискримінацію, невиправдані арешти, катування та інше жорстоке і негуманне поводження", про випадки якого надходять повідомлення з Криму, а також "припинити дію всього дискримінаційного законодавства".

Проект резолюції перераховує конкретні порушення з боку Росії. Зокрема, в проекті резолюції засуджуються дії Росії з примусового переведення мешканців Криму до російського громадянства, відсутність доступу до Криму для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

В проекті резолюції, ООН закликають Росію негайно зупинити всі порушення та зловживання проти мешканців Криму, включаючи "дискримінацію, невиправдані арешти, катування та інше жорстоке і негуманне ставлення", про які надходять повідомлення, а також "припинити дію всього дискримінаційного законодавства".

Росія має поважати закони України і скасувати закони, введені РФ в Криму, які дозволяють примусове виселення та конфіскацію приватної власності, що порушує і міжнародне право, йдеться в проекті резолюції.

Негайно звільнити громадян України, яких незаконно утримують і судять без дотримання елементарних стандартів правосуддя, а також тих кого переводять, або депортують через міжнародний кордон з Криму до Росії. Припинити безкарність дій порушників.

В проекті резолюції також відзначено позитивні рішення України з безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, а також підтримку ЗМІ та неурядових організацій, які мусили покинути Крим.

Після затвердження Третім Комітетом, проект резолюції буде розглядатись на Генасамблеї ООН.

Дивіться також: Арешт української активістки у США

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG