Спеціальні потреби

У США починаються найбільші розпродажі за рік


Департамент торгівлі США у вівторок оприлюднив звіт про споживацькі настрої американців. Так у жовтні попит на товари загального вжитку впав, порівняно з минулим місяцем. На ринку споживчих товарів спостерігалось зростання лише 0,5%. Споживчі витрати є одним з головних двигунів американської економіки.

За словами експертів, американці економлять гроші і обмежують свої витрати через економічний спад та високий рівень безробіття. Економісти також повідомляють про невелике скорочення інфляції та зменшення оптових цін.

Тим часом американські торговельні мережі готуються до різдвяно-новорічного сезону, який є індикатором стану економіки країни. Продавці заздалегідь готуються до розпродажів, вже пропонують знижки і роблять усе можливе, аби привабити покупців. У час, коли економіка США лише набирає обертів після затяжної рецесії, чимало експертів стримані у прогнозах щодо цьогорічного святкового сезону.

Різдвяно-новорічна лихоманка, як правило, починається у п’ятницю після Дня подяки, який американці відзначають в останній четвер листопада. Цю п’ятницю називають чорною.

«Чорна п’ятниця – це день календаря, коли відразу після Дня подяки крамниці припиняють втрачати гроші, а навпаки – вносять данні про прибутки», – каже Стів Крензер, президент веб-сайту роздрібної торгівлі.

З кожним роком все більше торговельних мереж заздалегідь рекламують привабливі знижки на Чорну п’ятницю і відчиняють свої двері в ніч з четверга на п’ятницю. Експерти прогнозують, що цього року продажі зростатимуть, але не такими темпами як минулого сезону.

«Обережний оптимізм – гасло цьогорічного святкового сезону. Ми очікуємо, що продажі зростуть на 2,8%, що вище ніж середній показник за останні десять років. Однак, менше ніж минулого року», – каже віце-президент Національної федерації роздрібної торгівлі Елен Девіс.

Самі продавці оптимістично дивляться на перспективу цього сезону. Віце-президент найбільшого торговельного центру у США «Молл Америки» – Ден Джаспер каже, що оптимізму додають загальні тенденції цього року:

«Це дуже стабільний рік. Тож ми очікуємо, що так і триватиме. Я не можу передбачити, наскільки успішним буде цей сезон, але він повинен бути гарним».

Майже 70% американської економіки складає роздрібна торгівля. А різдвяно-новорічний сезон сягає 50% річного прибутку продавців. Тож від того, наскільки активно американці витрачають гроші протягом останніх двох місяців року, залежить загальний стан економіки Сполучених Штатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG