Спеціальні потреби

Держдепартамент США назвав найбільших порушників релігійних свобод


Звіт Державного департаменту США про стан свободи віросповідання у світі
Звіт Державного департаменту США про стан свободи віросповідання у світі

Державний департамент США оприлюднив черговий звіт щодо стану прав людини у світі. Автори звіту називають Іран, Північну Корею та Саудівську Аравію найбільшими порушниками релігійних свобод у світі. Держдепартамент додає, що випускає звіт не заради того, щоб покарати порушників, а щоб заохотити країни покращити ситуацію у цій сфері.

Держсекретар США Гілларі Клінтон називає свободу віросповідання фундаментальним правом людини, а її відстоювання – ключовим елементом зовнішньої політики США:

«Готуючи цей звіт, ми не намагаємося бути суддями інших країн, чи видавати себе ідеальним прикладом. Втім, Сполучені Штати хвилює питання релігійних свобод, ми хочемо, щоб всі мали ці свободи і ми виступаємо на підтримку всіх тих сміливих жінок та чоловіків, які в різноманітних частинах світу сповідують свою віру навіть перед очима насильства та ворожості».

Бірма, Китай, Іран та Північна Корея потрапили у вісімку країн, які викликають найбільше занепокоєння. Решта з восьми – Афганістан, Саудівська Аравія, Судан та Еритрея. У звіті розглянуто 200 країн. Ситуація з релігійною свободою в цих країнах, порівняно з минулим роком, змінилася мало. Іран входив у вісімку країн, що викликають найбільше занепокоєння, кожного року, починаючи з 1999-го, коли був випущений перший звіт. Головні претензії – жорсткі обмеження прав нешиїтських релігійних меншин – особливо меншини бахаїв. Президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада критикують за жорстоку антисемітську пропаганду та применшення масштабу кампанії знищення євреїв нацистським режимом під час Другої світової війни. Північну Корею звинувачують у повному придушенні свободи віросповідання. Помічник держсекретаря США Майкл Познер зазначає:

«Ситуація з правами людини у Північній Кореї просто жахлива. Так що за всіма параметрами ця країна – найгірший і найпослідовніший порушник прав людини».

Разом з тим у звіті зазначено, що Саудівська Аравія зробила певний поступ у покращенні деяких аспектів стану релігійних свобод. Втім, відкрите сповідання не мусульманських релігій досі заборонено, а уряд Саудівської Аравії не виповнив своїх обіцянок виключити з підручників стереотипні та образливі висловлювання про християн, євреїв та представників інших релігій.

Майкл Познер каже, що у багатьох сферах – Саудівська Аравія партнер США, втім щодо прав людини Сполучені Штати продовжуватимуть висловлювати свої занепокоєння.

Секретар Клінтон піддала критиці Китай за переслідування тибетських буддистів, незареєстрованих християнських груп та уйгурських мусульман. Крім того вони висловила занепокоєння, що аль-Кайда та інші войовничі екстремістські угруповання здійснюють напади на молитовні місця заради розпалення релігійного протистояння.

З іншого боку, звіт привітав політику Бейруту, де цього року було зведено єврейську синагогу, як також – початок міжрелігійного діалогу в Індонезії та запровадження лаоським урядом навчальної програми відносно релігійних свобод.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG