Спеціальні потреби

Два плюс два. Йоу! - У США математиці вчать за допомогою репу


Два плюс два. Йоу!
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Два плюс два. Йоу!

Математика - складний предмет, яким важко зацікавити школярів. Однак, як доводить практика, не рідко справа у підході до, на перший погляд, нудних предметів. Так, один учитель зі школи у штаті Меріленд викликає інтерес до точних наук за допомогою музики стилю реп. Його звати Джейк Скот і він викладає у школі в передмісті Вашингтона.

«Я використовую реп, бо це те, що розуміють діти. Також музика розвиває пам’ять. Тож, коли я підготую матеріал у формі репу і подам це учням, вони краще його засвоять», - говорить вчитель.

Джейк почав використовувати цей метод три роки тому. З того часу він записав уже 9 уроків у стилі реп і чимало з них стали дуже популярними на YouTube, набравши десятки тисяч переглядів.

Протягом останніх років Джейк доклав багато зусиль, щоби допомогти в навчанні учням-іммігрантам.

«Коли вони тільки приходять в школу, то не настільки добре володіють англійською. Вони опиняються чи не найнижчому рівні. Дехто розчаровується і кидає навчання. Тож я вирішив зосередити увагу на цій групі учнів, адже чимало з них – дуже здібні», - каже він.

Родина Лії Санон приїхала у США два роки тому з Буркіна-Фасо. Навчання давалося їй важко, особливо математика.

«До виходу відео, я ніколи не пам’ятала цієї формули. Але, як тільки учитель випустив кліп, я послухала і одразу все запам’ятала. Воно просто залізло мені у голову. Це і навчання, і розвага водночас. Я так само вчу зараз алгебру», - ділиться Ліа.

Абдула Ібрагім, який минулого року емігрував до США з Іраку каже, що нетрадиційний підхід вчителя робить математику легким для вивченням предметом:

«Коли я тільки прийшов сюди, я майже не знав математики. А після уроків Джейка Скота, я сказав «дякую Боже». В літку я навіть братиму вищий рівень математики. Тепер я добре справляюся і дуже пишаюся собою».
Я використовую реп, бо це те, що розуміють діти. Також музика розвиває пам’ять. Тож, коли я підготую матеріал у формі репу і подам це учням, вони краще його засвоять.
Джейк Скот, учитель

Директор школи Рене Джонсон активно підтримує таке нововведення. Вона навіть знялася в останньому відео Джейка.

«Пан Скот дуже заохочує учнів до навчання. Йому подобається все це робити. Як ви уже знаєте, він через музику навчає їх математиці. Але він також є тренером з греблі і працює директором післяшкільної спортивної академії. Нам пощастило, що він вчителює тут, у нашій школі», - говорить Джонсон.

Минулого року рада округу Монтґомері визнала Джейка Скота кращим вчителем року. А у 2011-му він був названий кращим вчителем Африкансько-американською організацію за громадянські права.

Джейк Скот не приховує, що хотів би, аби математика стала улюбленим предметом його учнів. Тоді і їм буде легше прокладати собі шлях до вищого навчального закладу, - каже він, а потім, і до професійного росту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG